Śląskie. Opozycja przejęła władzę w Sejmiku Województwa Śląskiego i wybrała nowy zarząd

Opozycja uzyskała większość w Sejmiku Województwa Śląskiego. Po przejściu marszałka z Prawa i Sprawiedliwości do Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski", PiS straciło władzę w województwie, a opozycyjni radni wybrali nowy Zarząd Województwa Śląskiego.

Jak już informowaliśmy Prawo i Sprawiedliwość straciło władzę w województwie śląskim. Stało się to po tym, jak marszałek Jakub Chełstowski ogłosił, że przechodzi - wraz z trojgiem innych radnych - do Ruchu Samorządowego "Tak dla Polski". Nowy układ sił poskutkował wymianą zarządu województwa.

Marszałkiem zostaje Jakub Chełstowski, ale swoje posady tracą współpracujący z obozem Zjednoczonej Prawicy: Izabela Domogała, Beata Białowąs, Dariusz Starzycki oraz Wojciech Kałuża. W ich miejsce powołani zostali: Anna Jedynak i Łukasz Czopik oraz nowy członek zarządu Krzysztof Klimosz. To oni wraz z marszałkiem Jakubem Chełstowskim utworzą nowy zarząd województwa śląskiego.

Sejmik powołał również nowego przewodniczącego, którym został Marek Gzik:

Komentował Marek Gzik, który zastąpił na tym stanowisku Jana Kawuloka. Ten drugi przyznał:

Zmiana warty za sterami województwa śląskiego. Do władzy po czterech latach wraca koalicja złożona z Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Lewicy plus radni, którzy weszli w struktury Ruchu Samorządowego "Tak dla Polski". Stało się to możliwe po tym, jak do ruchu przystąpiło czworo dotychczasowych radnych Zjednoczonej Prawicy, na czele z marszałkiem województwa śląskiego, Jakubem Chełstowskim. Marszałek zachował swoją posadę, ale odwołani zostali pozostali członkowie zarządu.

Czytaj więcej:

 
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..