Nowy numer 08/2024 Archiwum

Konkurs poświęcony św. Edycie Stein rozstrzygnięty

Jury Regionalnego Konkursu Plastycznego "Chwała męczeństwa nagrodą zwycięstwa" oceniło prawie 140 prac.

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa śląskiego i dolnośląskiego został zorganizowany przez Zespół Szkół im. św. Edyty Stein KSW oraz Wydawnictwo św. Macieja Apostoła w Lublińcu w celu upamiętnienia 80. rocznicy męczeńskiej śmierci Teresy Benedykty od Krzyża – św. Edyty Stein.

- Na Regionalny Konkurs Plastyczny „Chwała męczeństwa nagrodą zwycięstwa” wpłynęło łącznie 137 prac z różnych zakątków województwa śląskiego i dolnośląskiego, co świadczy o popularności naszej Patronki w tych regionach. Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych zaprezentowali nie tylko swoje zdolności plastyczne, ale również w swoich artystycznych wizjach wypełnili misję konkursową – informują organizatorzy.

Jury konkursowe w składzie: Małgorzata Sosnowska – grafik, Krzysztof Hałupka – malarz, artysta, przewodniczący jury, Sylwin Bechcicki – prezes Towarzystwa im. Edyty Stein o/Lubliniec, w obecności organizatorów konkursu: Joanny Kierach – dyrektora Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein oraz Edwarda Przebieracza – redaktora Wydawnictwa św. Macieja Apostoła w Lublińcu, dokonało oceny prac oraz przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych.

Prace laureatów zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej oraz opublikowane w wydaniu książkowym. Gala z wręczeniem nagród odbędzie się 20 grudnia o 11.00 w auli Zespołu Szkół im. św. Edyty Stein w Lublińcu.

Wyniki konkursu na str. 2

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy