O Matce Teresie z Kalkuty

W parafii Świętej Rodziny w Bytomiu-Bobrku można zobaczyć wystawę opowiadającą o jej życiu, powołaniu i pracy.

Do soboty 30 października w związku z trwającym Tygodniem Misyjnym organizowane są wydarzenia uwrażliwiające na potrzeby misji oraz przypominające o powszechnym powołaniu do głoszenia Ewangelii. Dodatkowo zbierane są ofiary materialne na rzecz misji, otaczane są troską i modlitwą osoby zaangażowane w dzieła misyjne, szczególnie posługujących na misjach polskich misjonarzy i misjonarki.

W parafii Świętej Rodziny w Bytomiu-Bobrku prezentowana jest wystawa poświęcona postaci, życiu, powołaniu i pracy św. Matki Teresy z Kalkuty. Ekspozycję pt. „Matka Teresa. Życie, duchowość i przesłanie” przygotowały Misjonarki Miłości - zgromadzenie, którego święta jest założycielką i patronką. Wystawa liczy ok. 70 plansz zdjęciowych.

- Nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia, można więc wejść i obejrzeć wystawę w dogodnym dla siebie czasie - zachęca proboszcz ks. Dariusz Pietraś. - Proponuje najlepiej godzinę 16.00, aby w ciszy i spokoju poznać koleje życia Agnes Bojaxhiu (bo tak się nazywała urodzona w katolickiej rodzinie albańskiej w Skopje późniejsza siostra Teresa), która w imię miłości Boga poświęciła życie służbie dla ubogich, opuszczonych, bezdomnych, niepełnosprawnych, chorych i umierających. A następnie proponuję pogłębienie powystawowych refleksji udziałem w wieczornej Mszy św. i nabożeństwie różańcowym. Z pewnością nie będzie to czas stracony - zaprasza proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..