Miłość w czasie kryzysu

Gośćmi tegorocznego Forum Rodziny w Bytomiu będą o. Ksawery Knotz, o. Marek Kowalcze i ks. Jarosław Ogrodniczak.

Dwa dni, 5 i 6 listopada, potrwa VI Forum Rodziny. Tegoroczne spotkanie w parafii jezuitów w Bytomiu odbędzie się pod hasłem „Miłość w czasie kryzysu”, w odniesieniu do ostatniego trudnego czasu, kiedy rodziny borykają się z problemami związanymi z pandemią i wojną za naszą wschodnią granicą, ale też trudnościami w życiu codziennym.

W tym roku głównymi prelegentami będą: o. Ksawery Knotz („Dojrzewanie w małżeństwie. A co z seksem?”) – rekolekcjonista, duszpasterz małżeństw, autor wielu książek o tej tematyce, redaktor naczelny portalu www.szansaspotkania.pl (zgłoszenia na randkę małżeńską – e-mail: f.rodziny@gmail.com), o. Marek Kowalcze („Masz siebie, masz innych – nie musisz być sam”), który prowadzi wykłady, spotkania i konferencje, znany popularyzator teologii ciała Jana Pawła II, m.in. na kanale YouTube, oraz ks. Jarosław Ogrodniczak (homilie w czasie Mszy św.) – proboszcz parafii Świętej Rodziny w Piekarach Śląskich i dekanalny duszpasterz rodzin, od 2004 roku prowadzi rekolekcje dla małżeństw i rodzin, jest współautorem i koordynatorem kursu dla narzeczonych „Przed Nami Małżeństwo”.

W programie forum przewidziano spotkanie dla małżeństw i narzeczonych, konferencję dla osób samotnych i w kryzysie oraz homilie skierowane do rodzin. To wydarzenie do wszystkich – rodzin dobrze funkcjonujących i tych, które przeżywają trudności czy kryzysy.

Forum organizowane jest przez Duszpasterstwo Małżeństw działające w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu oraz Wspólnotę Trudnych Małżeństw SYCHAR. Wszystkie wydarzenia będą odbywały się w kościele i salkach parafialnych (ul. Pułaskiego 9).

Szczegółowy program i dodatkowe informacje można znaleźć na stronie: www.forumrodziny.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..