Nowy numer 09/2024 Archiwum

Zabrze. Śląskie Centrum Chorób Serca szpitalem już nie ministerialnym, a uniwersyteckim

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu przechodzi w nowe ręce. Szpital, który do tej pory działał pod jurysdykcją Ministerstwa Zdrowia, zostanie przejęty przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach.

Decyzję, że Śląskie Centrum Chorób Serca zostanie przekazane z Ministerstwa Zdrowia do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego podjął sam Adam Niedzielski, minister zdrowia.

-  Można śmiało powiedzieć, że Śląskie Centrum Chorób staje się jeszcze bardziej śląskie – w ten sposób, że nie będzie już jego właścicielem minister zdrowia rezydujący w Warszawie, tylko Śląski Uniwersytetu Medyczny – powiedział podczas wizyty w Zabrzu minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Chciałbym zapewnić, że nie zamierzamy przeprowadzać żadnej rewolucji – zapowiedział z kolei rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, prof. Tomasz Szczepański:

A razem z kompleksem pod władanie uczelni trafi również nowoczesny budynek A+. Obiekt został już ostatecznie oddany do użytku, a w jego wnętrzu znajduje się izba przyjęć i część oddziałów zabrzańskiego szpitala. - Mówi dyrektor zabrzańskiego kompleksu Piotr Przybyłowski:

W zabrzańskim szpitalu od lat działa 6 jednostek naukowo-dydaktycznych Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, w tym – III Katedra i Oddział Kliniczny Kardiologii oraz Katedra i Oddział Kliniczny Kardiochirurgii i Transplantologii, Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej, kierowane przez wiele lat przez zmarłego w tym roku prof. Mariana Zembalę, który był również dyrektorem całego szpitala.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy