To jest doświadczenie spotkania

Tak o czytaniu słowa Bożego mówi biblistka s. Joanna Nowińska. Właśnie rozpoczyna się cykl prowadzonych przez nią spotkań.

To kurs biblijny wprowadzający w teologiczne tematy obecne w całym Piśmie Świętym. "Spotkania ze Słowem" odbywają się dwa razy w miesiącu on-line. Natomiast co dwa, trzy miesiące uczestnicy zapraszani są na stacjonarny dzień skupienia w formie lectio divina do Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach.

S. Joanna Nowińska SM, doktor habilitowana teologii w zakresie biblistyki, wykłada m.in. na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, seminarium duchownym Księży Misjonarzy w Archidiecezjalnym Centrum Formacji Pastoralnej w Katowicach. Prowadzi warsztaty i rekolekcje, przygotowuje m. in. komentarze „Słowo na jutro” Centrum Formacji Duchowej salwatorianów w Krakowie, w radiu eM i TV Trwam. W tym roku na rekolekcjach „Jezus Żyje!” prowadziła poziom pn.„Biblia Księgą Bliskości”.

„Spotkania ze Słowem” nie są klasyczną analizą poszczególnych ksiąg, ale skupieniem się na motywach używanych w tradycji biblijnej; żeby lepiej zrozumieć słowo oraz wzajemne powiązania między tekstami biblijnymi.

O tym, czego można się spodziewać po udziale w tym kursie, s. Joanna Nowińska opowiada w rozmowie z dr Magdaleną Jóźwik (podcast „WIARYgodni” - Archidiecezjalnego Centrum Formacji Pastoralnej w Katowicach). Podpowiada też, jak czytać Pismo Święte, jak podchodzić do niezrozumiałych fragmentów, dzieli się wieloma praktycznymi wskazówkami, ale przede wszystkim przekonuje, że to przestrzeń spotkania z Bogiem.

WIARYgodni - odc. 12 Rozmowa z gościem: s. dr hab. Joanna Nowińska #ACFP
Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej

Spotkania odbywają się on-line dwa razy w miesiącu – w środy, od 19.00 – 21.15. Najbliższe - 5 października. Zapisy na: www.inicjatywamissio.pl, więcej informacji: Danuta Siemak-Pupar, tel. 604 874 110, e-mail: sekretariat@inicjatywamissio.pl

Organizatorami są Fundacja Inicjatywa MISSIO, Archidiecezjalne Centrum Formacji Pastoralnej, referat Nowej Ewangelizacji gliwickiej kurii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..