Nowy numer 39/2023 Archiwum

Wsłuchaj się w miasto, które śpiewa

Koncerty 15 zespołów w pięciu urokliwych miejscach - 24 września w Gliwicach po raz pierwszy zagości Noc Chórów.

Wydarzenie, które do tej pory odbywało się w Rudzie Śląskiej, tej jesieni przeniesie się do Gliwic. Rozpoczęcie 24 września o godz. 17 na gliwickim Rynku wspólnym wykonaniem utworu „Nocy Chórów”.

Na III edycję Nocy Chórów zgłosiło się 15 zespołów. Będzie ich można posłuchać w pięciu miejscach Gliwic: na Rynku, w kościele Wszystkich Świętych, w patio Giełdy Zbożowej, w ogrodzie w Willi Caro i na tyłach Zamku Piastowskiego. W każdym z tych miejsc o godz. 17.20 równocześnie odbędą się ok. 20-minutowe koncerty. Po nich nastąpi ok. 20-minutowa przerwa, w trakcie której wokaliści oraz słuchacze będą przenosić się na występy muzyczne do kolejnych lokalizacji. Program dostępny jest TU. W dotarciu do każdego z miejsc i wyborze repertuaru pomogą specjalne foldery, zawierające mapkę oraz rozpiskę koncertów.

W ramach wydarzenia zabrzmi muzyka dawna, klasyczna, sakralna, współczesna, a nawet synkopowana.

Dodatkowo, między godz. 18 a 20, odwiedzający gliwicki Rynek będą mogli spróbować swoich sił w śpiewaniu podczas warsztatów wokalnych, które poprowadzi zawodowy dyrygent i dyrektor artystyczny III Nocy Chórów – Krzysztof Dudzik. 

Organizatorami Nocy są: Fundacja Chórtownia oraz Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej we współpracy i z partnerstwem innych instytucji.

 „Przyjdź, pospaceruj ulicami wrześniową nocą, wsłuchaj się w miasto, które śpiewa” – zapraszają organizatorzy.

Więcej informacji TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast