Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Co w numerze? #36

W najnowszym numerze "Gościa Gliwickiego" m.in. o kościele św. Józefa w Zabrzu i najnowszej książce wieloletniego proboszcza ks. infułata Pawła Pyrchały.

Nowe wydanie otwieramy relacją z Mszy św. w leśnej kaplicy św. Marii Magdaleny, która ocalała w wielkim pożarze, który w 1992 roku pochłonął aż 9 tysięcy hektarów lasu.

„My poznajemy tylko fakty, a wspomnienia dotyczące dróg życia, jakimi Pan Bóg nas prowadzi, są bardzo zróżnicowane. Zachęcam do lektury faktów i wyciągania z nich także swoich osobistych wspomnień” – pisze we wstępie ks. infułat Paweł Pyrchała do swojej publikacji. Wieloletni proboszcz parafii św. Józefa w Zabrzu, która w  pierwszą niedzielę września obchodziła 90. rocznicę konsekracji kościoła, świętował ostatnio 90. rocznicę urodzin i chrztu.

Opisujemy historię pewnego krzyża. W przypałacowym parku w Rudach postawiła go księżna raciborska Elżbieta po śmierci syna Wiktora IV Albrechta w kampanii wrześniowej.

Piszemy też o zakończonej wyprawie rowerowej NINIWA Team na Nordkapp, propozycjach Diecezjalnego Duszpasterstwa Rodzin, inauguracji roku katechetycznego, dniu wspólnoty oazy i zapraszamy na nocną pieszą pielgrzymkę młodzieży.

W cyklu poświęconym sztuce sakralnej o ciekawych detalach architektonicznych naszych kościołów, czyli gargulcach.

Przegląd "Gościa Gliwickiego"

Przegląd głównego wydania

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 11 września jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 36/2022
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy