Co w najbliższym czasie? [Aktualizacja 26 sierpnia]

Zapowiedzi i zaproszenia na wydarzenia w diecezji gliwickiej i regionie.

W najbliższym czasie odbędą się:

 

  • Dodatkowy nabór do SMK i DSM II stopnia w Gliwicach

Gliwice. 27 sierpnia o 16.00 odbędzie się dodatkowy nabór do Studium Muzyki Kościelnej i Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II stopnia. Szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły: tel. 32 230 78 75, 608 048 944 oraz na stronie dsm.kuria.gliwice.pl.

  • Bojkowski Wrzesień

Gliwice. Od 1 do 17 września - cykl wydarzeń historyczno-kulturalnych „Bojkowski Wrzesień”. Program: 1 września o 4.45, cmentarz parafialny - Alert przy grobach Westerplatczyków – chor. Edwarda Szewczuka i kpr. Michała Plewaka; 8.30, kościół Narodzenia NMP - Msza św. w 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej z prośbą o pokój na świecie i życie wieczne dla ofiar wojny; 7 września o 14.00 – trzygodzinny historyczny spacer po Bojkowie „Korzenie dzielnicy – przeszłość w teraźniejszości”, prowadzi Krzysztof Kruszyński. Rozpoczęcie: Centrum Kultury Victoria, Scena Bojków, ul. Parkowa 5; 17 września o 17.30, kościół Narodzenia NMP w Bojkowie - Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Kresowian i ich potomków w 85. rocznicę Golgoty Wschodu. Więcej: FB Westerplatczycy z Bojkowa.

  • Festiwal Gorczyckiego

Region. Od 1 do 30 września – 19. edycja Międzynarodowego Festiwalu im. Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Tegoroczne hasło tego wydarzenia „Przemiany” inspiruje do pokazania znaczących ewolucji w historii muzyki, jakie dokonały się w dwóch epokach: baroku i muzyce współczesnej. Szczegółowy program festiwalu na: www.gorczycki.pl.

  • Msza na Magdalence

Goszyce-Las. 1 września o 14.00, kaplica św. Marii Magdaleny – Msza św. ślubowana z udziałem leśników i strażaków w kolejną rocznicę ugaszenia pożarów lasów.

  • Spotkanie biblijne

Gliwice. 3 września o 18.00, Centrum Edukacyjne im. św. Jana Pawła II (obok katedry) – spotkanie biblijne 1w1 (jeden psalm za wszystkich, wszystkie za jednego). Organizuje Apostolat Integralnej Formacji Chrześcijańskiej. Zapisy i informacja: elfoszcz22@wp.pl. Więcej: piotrkwiatek.com.

  • Bytomskie puzzle

Bytom. 6 września, Muzeum Górnośląskie (plac Jana III Sobieskiego 2) – inauguracja wystawy „Bytomskie puzzle. Archeologia miasta” przygotowanej z okazji 770. rocznicy lokacji Bytomia. Dział Archeologii muzeum przedstawia na niej efekty badań archeologicznych prowadzonych na obszarze miasta od ponad 100 lat, które obejmowały rejon Wzgórza Świętej Małgorzaty, Rynku oraz ościennych placów i ulic. Na wystawie zaprezentowane zostaną zabytki charakterystyczne dla początków osady i miasta związane m. in. z rzemiosłem, handlem, mennictwem, infrastrukturą, a także zabytki unikalne na skalę światową jak np. XIII-wieczna laska sędziowska.

  • Gwarki Tarnogórskie

Tarnowskie Góry. Od 6 do 8 września – Gwarki Tarnogórskie – święto miasta. Najważniejszym punktem w programie jest Pochód Gwakowski wpisany w tym roku na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Wydarzenie to odbędzie się 8 września o 11.00: rozpoczęcie – 5. Tarnogórski Pułk Chemiczny im. gen. broni L. Berbeckiego (ul. Opolska 36), zakończenie – plac Wolności. Szczegółowy program na stronie www.gwarki.tarnowskiegory.pl.

  • Uroczystość w sanktuarium szensztackim

Zabrze. 7 września, sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, Matki Jedności (Rokitnica, ul. gen. Andersa 67) – świętowanie 24. rocznicy poświęcenia sanktuarium oraz umieszczenie w nim symbolu Ducha Świętego. Rozpoczęcie o 11.45, o 12.00 Msza św. pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Adriana Galbasa, o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 16.30 nieszpory maryjne, a także wspólne biesiadowanie w ogrodzie sanktuarium. Zaprasza Ruch Sensztacki diecezji gliwickiej i członkinie Instytutu Świeckiego Pań Szensztatu.

  • Złote jubileusze małżeńskie

Diecezja. Duszpasterstwo rodzin informuje, że 14 września o 11.00 w kościele katedralnym w Gliwicach pod przewodnictwem bp. Sławomira Odera zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji małżonków obchodzących w tym roku złote jubileusze zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Małżonkowie, którzy chcieliby otrzymać imienne zaproszenia na uroczystość mogą zgłaszać się do swoich proboszczów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..