Nowy numer 49/2023 Archiwum

Co w najbliższym czasie?

Zapowiedzi i zaproszenia na wydarzenia w diecezji gliwickiej i regionie.

W najbliższym czasie odbędą się:

          

 • Inauguracja u oblatów

LUBLINIEC. 8 grudnia o 18.30, kościół św. Stanisława Kostki - inauguracja Roku Jubileuszowego 25. rocznicy beatyfikacji o. Józefa Cebuli OMI. Więcej TU.

 • Ustanowienie nowych szafarzy

GLIWICE. 8 grudnia o 18.30, katedra – Msza św. pod przewodnictwem bp. Sławomira Odera z ustanowieniem nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

 • Dla szafarzy Komunii Świętej

TARNOWSKIE GÓRY. Terminy 9 grudnia od 9.30, parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła - adwentowy dzień skupienia nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej.

 • Skupienie organistów

GLIWICE. 9 grudnia od 9.30, katedra i Centrum Edukacyjne im. św. Jana Pawła II – adwentowy dzień skupienia organistów i muzyków kościelnych oraz uczniów Diecezjalnej Szkoły Muzycznej II stopnia i Studium Muzyki Kościelnej. Zakończenie ok. 13.00.

 • Msza wspólnot

GLIWICE. 10 grudnia, katedra – Msza wspólnot i ruchów diecezji gliwickiej. O 15.00 - zawiązanie wspólnoty i modlitwa uwielbienia, 15.30 – Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Iwaneckiego.

 • Koncert barbórkowy

BYTOM. 10 grudnia, kościół św. Barbary o 16.30 - Uroczyste Nieszpory odpustowe, a bezpośrednio po nich (około godziny 17.15) – Barbórkowy koncert organowy. Wystąpią: Dariusz Kasperek – klarnet, Kamila Wojtala – organy, Marcin Jurczyk – organy.

 • Wieczór uwielbienia

GLIWICE-BRZEZINKA. 10 grudnia o 19.00, kościół św. Jadwigi (ul. Zamojska 14) – Wieczór uwielbienia prowadzony przez parafialny zespół instrumentalno-wokalny „Ad Maiorem Dei Gloriam”. Wydarzenie organizowane jest w ramach przygotowań do Kongresu Eucharystycznego w diecezji gliwickiej.  

 • Warsztaty świąteczne

GLIWICE. 12 grudnia od 18.30 do 21.00, jezuickie Centrum „Theotokos” – warsztaty florystyczne „Choinka na pniu”. Informacje i zapisy: theotokos.org.pl

 • DDM Pełni Miłości

GLIWICE-OSTROPA. 14 grudnia o 19.00, parafia Ducha Świętego - Diecezjalne spotkanie młodych.

 • Rekolekcje liturgiczne

BYTOM. W ramach III Bytomskich Rekolekcji Liturgicznych pt. „Logos – Bóg daje Słowo” w Adwencie odbędą się jeszcze dwa spotkania. 14 grudnia – Słowo przyjęte, 21 grudnia – Słowo, które posyła. Miejsce: Kościół Ducha Świętego (ul. Krakowska 30). Rozpoczęcie o 19.30. W programie Eucharystia i konferencja. 

 • Opłatek konsekrowanych

GLIWICE. 16 grudnia o 10.00, katedra – Eucharystia, a po niej spotkanie opłatkowe dla osób konsekrowanych w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II.

 • Skupienie samorządowców

GLIWICE. 16 grudnia o 10.00, Kuria Diecezjalna – Dzień skupienia samorządowców. Mszy świętej będzie przewodniczył bp senior Jan Kopiec.

 • Skupienie dla zakrystianów

GLIWICE. 16 grudnia, sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy (kościół Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Daszyńskiego 2) – Adwentowe skupienie dla zakrystianów (kościelnych) prowadzi ks. dr Helmut Ekert. Program: 10.00 - adoracja i okazja do spowiedzi, 10.40 – konferencja, 11.40 – Eucharystia, 12.50 – poczęstunek, 13.40 - nabożeństwo do MBNP. Zgłoszenia udziału w kurii do 11 grudnia włącznie, tel. 32 230 71 42 (od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00).

 • 10. rocznica śmierci ks. Hlubka

KATOWICE. 16 grudnia o 12.00, katedra Chrystusa Króla – Msza św. i spotkanie w Panteonie Górnośląskim. W programie: poczęstunek, wykład ks. prof. Kazimierza Wolszy pt. „Apologia i świadectwo – rozważania ks. Herberta Hlubka o wierze", projekcja filmów o życiu ks. Hlubka i przekazanie pamiątek po nim.

GLIWICE. 20 grudnia o 18.30, kaplica św. Jadwigi w parafii Wszystkich Świętych w Gliwicach (ul. Kościelna 4) - w ramach spotkaniach Klubu Inteligencji Katolickiej Msza św.  i prelekcja prof. Aldony Skudrzyk pt. „Osoba ks. Herberta Hlubka – refleksja w 10 rocznicę śmierci".

 • Wieczór uwielbienia

BYTOM. 16 grudnia o 19.30, kościół św. Jacka (ul. Matejki 1) – Bytomski wieczór uwielbienia – w oczekiwaniu na Eucharystię. Gościem będzie dr Magdalena Jóźwik, teolog, dogmatyk, wykładowca w Archidiecezjalnym Centrum Formacji Pastoralnej w Katowicach.

 • Skupienie dla doradców

LUBLINIEC-KOKOTEK. 16 grudnia, Oblackie Centrum Młodzieży „Niniwa – Skupienie adwentowe dla doradców życia rodzinnego prowadzi s. Anna Mroczek. Temat: „Niech Twoje życie będzie światłą smugą jak kroki anioła przemierzające noc długą”. Program i zapisy na stronie: dorodzin.pl.

 • Dzień skupienia dla chorych, niepełnosprawnych i starszych

RUSINOWICE. 17 grudnia od 9.00, Ośrodek Rehabilitacyjny - Dzień skupienia dla chorych, niepełnosprawnych i starszych wiekiem dekanatu Sadów. Program TU.

 • Msza za Miasto

GLIWICE. 17 grudnia o 17.00, katedra - Msza Święta za Miasto Gliwice, przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju i życzenia na Rynku.

 • Obóz formacyjno-rekreacyjny dla ministrantów

SZCZYRK. 27 stycznia - 2 lutego 2024 - Obóz formacyjno-rekreacyjny dla ministrantów, organizowany przez Liturgiczną Służbę Ołtarza Diecezji Gliwickiej. Informacje i zapis: www.lsogliwice.pl.

 • Propozycje „Ponad Murami”

REKOLEKCJE. Wspólnota „Ponad Murami” organizuje rekolekcje: „Drzwi otwarte” i „Mimo mocy znikomej”. Tematycznie powiązane, są niezależnymi wydarzeniami. Można uczestniczyć w jednym bądź w obu wydarzeniach. Pierwsze to rekolekcje paschalne, które odbędą się od 1 do 3 marca 2024 roku (zapisy do 14 lutego lub do wyczerpania miejsc) w Ośrodku Spotkań i Formacji Archidiecezji Katowickiej im. św. Jadwigi Śląskiej w Brennej.

„Ponad Murami” to wspólnota animatorów z różnych środowisk (głównie oazowych, choć nie tylko), organizująca od prawie 20 lat rekolekcje dla młodzieży i dorosłych. Zaangażowana jest też w dzieła innych wspólnot i księży. Brała udział m.in. w organizacji i przygotowaniu strony merytorycznej Paschalnego Święta Młodych w parafii Trójcy Świętej w Bytomiu, rekolekcji dla bierzmowańców diecezji opolskiej, a także rekolekcji parafialnych dla młodzieży w parafii św. Jadwigi w Zabrzu. Więcej: ponadmurami.pl.

 • Po aborcji

DIECEZJA. Duszpasterstwo rodzin zaprasza na kurs „Powrót i odnowa” - pomoc dla osób zmagających się z konsekwencjami aborcji. Kurs składa się z 9 cotygodniowych spotkań w małych grupach dla kobiet i w oddzielnych terminach dla mężczyzn. Jest przeznaczony dla osób, które doświadczyły w swoim życiu aborcji, z zastrzeżeniem, że od tego czasu upłynął co najmniej jeden rok. W atmosferze bezpieczeństwa i współczucia uczestnicy mogą przyjąć uzdrowienie i odnowę w tej dziedzinie swojego życia. Spotkania zostały opracowane przez Fundację Kłos na podstawie programu Jonathan'a Jeffes'a z Wielkiej Brytanii. Program jest rekomendowany przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin. Zgłoszenia: Grupa dla kobiet - dzwonić do Katarzyny 501 397 904, grupa dla mężczyzn - dzwonić do Michała 507 389 948.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy