Nowy numer 08/2024 Archiwum

Rok Ignacjański dobiega końca

Na ostatnie wydarzenia jubileuszu zapraszają parafie jezuickie w Bytomiu i Gliwicach.

Jubileuszowy Rok Ignacjański ogłoszony został z okazji 500. rocznicy nawrócenia i 400. rocznicy kanonizacji św. Ignacego Loyoli, jednej z najbardziej znaczących postaci  w historii Kościoła, założyciela Towarzystwa Jezusowego oraz autora Ćwiczeń Duchownych, tzw. rekolekcji ignacjańskich. Jubileusz zakończy się 31 lipca w liturgiczne wspomnienie i uroczystość św. Ignacego Loyoli. Od 22 lipca trwa nowenna do świętego.

  • W gliwickim sanktuarium Matki Bożej Dobrej Drogi przed niedzielną uroczystością odbędzie się triduum. W programie: czwartek 28 lipca – Msza św. o 18.00 i nabożeństwo do św. Ignacego, opiekuna matek w stanie błogosławionym; piątek 29 lipca – Msza św. o 18.00 i konferencja o. Mieczysława Kożucha SJ pt. „Św. Ignacy - dar dla Kościoła i człowieka”; sobota 30 lipca o 19.00 - Wieczór uwielbienia „Św. Ignacy - miłośnik Chrystusa, Kościoła i bliźniego”. Suma z Te Deum za Rok Ignacjański odbędzie się w niedzielę 31 lipca o 12.30.
  • W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu w środę 27 lipca o 18.45 (po Mszy o 18.00) będzie można wysłuchać ostatniej w cyklu jubileuszowym konferencji, którą wygłosi o. Marek Wójtowicz SJ, autor wielu popularnych biografii świętych i znawca św. Ignacego Loyoli. W czwartek 28 lipca o 18.45 odbędzie się nabożeństwo ignacjańskie, a podczas niedzielnych Mszy św. będą głoszone kazania związane z postacią św. Ignacego.
Rok Ignacjański dobiega końca   Materiały organizatora

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy