Nowy Numer 16/2024 Archiwum

XXIII Gliwicki Festiwal Bachowski

15 lipca rozpocznie się festiwal z siedmioma koncertami w wykonaniu wirtuozów muzyki poważnej.

W repertuarze XXIII Gliwickiego Festiwalu Bachowskiego znalazły się nie tylko utwory Jana Sebastiana Bacha, ale również kompozytorów, którzy stali się jego inspiracją oraz tych, którzy czerpali garściami z twórczości niemieckiego mistrza klawesynu.

Festiwal zainauguruje 15 lipca koncert „Bach: polonez ukryty”. W kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach zabrzmią kompozycje Jana Sebastiana Bacha nawiązujące w nieoczywisty sposób do polskiego tańca narodowego – poloneza. W wykonaniu Katarzyny Bienias (sopran), Anny Fijałkowskiej (mezzosopran), Adama Sławińskiego (tenor), Dawida Biwo (bas) oraz Zespołu Muzyki Dawnej La Tempesta pod batutą Jakuba Burzyńskiego będzie można usłyszeć specjalnie wyselekcjonowane utwory, które wyraźnie wskazują na stałą obecność polonezów także w twórczości kantatowej i dziełach sakralnych Bacha.

Podczas kolejnych koncertów zaprezentowane zostaną rewelacyjne wykonania utworów nie tylko Jana Sebastiana Bacha, ale również Händla, Vivaldiego, Marcello czy Torellego. Nowością tegorocznej edycji festiwalu jest nie tylko repertuar, ale również wyjście poza granice Gliwic z koncertem w wykonaniu młodych artystów, który odbędzie się w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Toszku. Festiwal zakończy 26 lipca koncert "Jesu, meine Freude" w ewangelicko-augsburskim Kościele Zbawiciela w Gliwicach.

Wejściówki na koncerty są do nabycia za pośrednictwem portalu bilety24.pl oraz w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – Gliwice, ul. Dolnych Wałów 3, tel. 32 231 38 55.

XXIII Gliwicki Festiwal Bachowski   Materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy