Mateusz Piegza: Fundacja Habitat for Humanity chce pokazać, jak pozyskiwać pustostany na rzecz potrzebujących

- Fundacja "Habitat for Humanity Poland" chce pokazać, jak pozyskiwać pustostany na rzecz potrzebujących - powiedział w Radiu eM Mateusz Piegza, kierownik oddziału Gliwice tej Fundacji. - Prowadzimy pilotażowy program adaptacji pustostanów, przekształcając je w mieszkania dla osób potrzebujących, m.in. uchodźców - wyjaśnił.

Mateusz Piegza: Fundacja Habitat for Humanity pokazuje, jak pozyskiwać pustostany dla potrzebujących
Radio eM

Mateusz Piegza zaznaczył, że w zasobach samorządów lokalnych różnych instytucji publicznych pozostają dziesiątki tysięcy pustostanów, które mogłyby być zaadaptowane i wynajęte np. uboższym rodzinom. Fundacja Habitat for Humanity Poland w ciągu ostatnich dwóch lat wyremontowała kilka takich lokali w Warszawie, obecnie pozyskuje i remontuje mieszkania na Śląsku. Jak wyjaśnił, celem jest wypracowanie takich narzędzi, które pozwolą różnym organizacjom pozarządowym a także samorządom działać w podobny sposób. Fundacja pracuje właśnie nad bezpłatnym przewodnikiem dotyczącym adaptacji pustostanów na rzecz mieszkań dostępnych cenowo.

Fundacja Habitat for Humanity Poland ma swoje korzenie w Stanach Zjednoczonych. W Polsce realizuje nie tylko projekt związany z pustostanami, ale generalnie z budową domów dostępnych dla osób w potrzebie i ułatwianiem im życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..