Nowy numer 08/2024 Archiwum

"Jezus z rybaka zrobił pasterza. I z kucharza może zrobić kogo zechce"

"Przestańmy wkładać Bożą wolę i Boży pomysł na nasze życie w schematy swojego myślenia. Bóg sam mówi, że nasze drogi nie są Jego drogami" - powiedział znany mistrz kuchni i restaurator Wojciech Modest Amaro, który rozmawiał z młodymi ludźmi podczas trzeciego dnia Festiwalu Życia w Kokotku.

Trzeci dzień jednego z największych chrześcijańskich eventów w Polsce ubiegł pod znakiem jedności i wspólnoty. Tegoroczna tematyka Festiwalu Życia w Kokotku dotyka powołania Maryi i jej odpowiedzi na Boże wezwanie.

Przeczytaj też: Abp Adrian Galbas w Kokotku: Co zrobić, żeby życie było festiwalem?

Przed spotkaniami w grupach młodzi słuchali konferencji znanego kucharza i restauratora, zdobywcy wielu prestiżowych nagród, Wojciecha Modesta Amaro. Mistrz kuchni kilka lat temu przeżył głębokie nawrócenie i powrót do Kościoła. Od tego czasu jego życie radykalnie się zmieniło. "Wielu ludzi narzeka na Kościół, na księży, z tego powodu też z Kościoła odchodzą - mówił Amaro. - Ja dziś wiem jedno: Jezusa odnajdziesz tylko w Kościele. On stworzył ten Kościół, byśmy mieli dokąd wracać".

"Zostawiłem za sobą całkowicie swoje życie i staram się żyć 'stylem Maryi' - wyznaje. - Zamknęliśmy restaurację w Zakopanem, restaurację w Warszawie, sprzedaliśmy dom. A Pan posłał nas w miejsce zupełnie dla nas nieznane, powołał do rzeczy, których nigdy wcześniej nie robiliśmy. Jezus z rybaka zrobił pasterza. I z kucharza może zrobić kogo tylko chce. Dla Niego to nie problem. Nie potrzeba żadnych kursów. Pan wyposaża we wszystko, co jest potrzebne; daje pełnię łask. Potrzeba tylko serca otwartego i posłusznego".

"Jezus z rybaka zrobił pasterza. I z kucharza może zrobić kogo zechce"   Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera z diecezji bielsko-żywieckiej Szymon Zmarlicki

Wojciech Modest Amaro wyjaśnia, że posłuszeństwo równa się zaufanie - takie dziecięce, które nie kalkuluje, nie relatywizuje, nie zastanawia się nad konsekwencjami. "To jest zgoda na wypełnienie się woli Bożej w swoim życiu".

Przeczytaj więcej: Trwa Festiwal Życia

Po południu uczestnicy Festiwalu Życia spotkali się na Eucharystii, której przewodniczył bp Piotr Greger z diecezji bielsko-żywieckiej. Wieczorna scena natomiast należała do Roberta Litzy Friedricha i Luxtorpedy.

"Jezus z rybaka zrobił pasterza. I z kucharza może zrobić kogo zechce"   Koncert Luxtorpedy, Festiwal Życia 2022 w Kokotku Szymon Zmarlicki

Festiwal Życia w Kokotku potrwa do 10 lipca. Zainteresowani udziałem w wydarzeniu przez cały czas mogą kupować pakiety jednodniowe oraz wejściówki na wydarzenia wieczorne – dostępne są one w sprzedaży online oraz stacjonarnej (na miejscu możliwa jest tylko płatność gotówką). Wszystkie szczegóły i aktualności na www.festiwalzycia.pl.

"Jezus z rybaka zrobił pasterza. I z kucharza może zrobić kogo zechce"   Materiały promocyjne

Festiwal Życia jest największym chrześcijańskim wydarzeniem plenerowym dla młodzieży w regionie. Organizowany jest we współpracy Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z 5 diecezjami znajdującymi się na terenie województwa śląskiego oraz - od tego roku - archidiecezją wrocławską i diecezją opolską. Miejsce i zaplecze wydarzenia zapewnia Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy