Turniej o Złoty Szczewik

Na miejskim orliku w Toszku odbył się dekanalny turniej piłkarski dla ministrantów.

Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest ks. Adrian Kurzal, opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Toszek.

- Celem turnieju była nie tylko rywalizacja sportowa, lecz przede wszystkim ożywienie relacji ministrantów z dekanatu. Turniej był pierwszym u nas takim wydarzeniem po pandemii, który umożliwił młodzieży wspólną zabawę, nawiązanie nowych znajomości i koleżeńskiej współpracy - wyjaśnia ks. Kurzal.

Złoty Szczewik to puchar, który zamiast piłki ma złoty but (po śląsku: szczewik), co jest nawiązaniem do regionalnej tożsamości. - Zależy mi, żeby już od młodych lat wychowywać młodzież w rodzimej kulturze, by nasza gwara i zwyczaje zostały przekazane dalej. Turniej o Złoty Szczewik to dobra okazja, by wspólnie spędzić czas w duchu sportowej rywalizacji, ale także poznawać kulturę śląską w przystępny sposób. Jesteśmy synami tej ziemi a to zobowiązuje nas do pielęgnowania jej wartości - podkreśla ks. Kurzal.

Turniej odbył się w sobotę 25 czerwca. Pierwsze miejsce zajęła grupa ministrantów z Toszka, drugie z Tworoga, trzecie z Krupskiego Młyna. Nagroda dla najlepszego strzelca a zarazem zdobywcy Złotego Szczewika powędrowała do zawodnika z Tworoga.

Turniej o Złoty Szczewik   Złoty Szczewik. Materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..