Nowy numer 20/2024 Archiwum

Co w numerze? #23

W tym numerze "Gościa Gliwickiego" przedstawiamy bliżej księży, którzy w ostatnią sobotę przyjęli święcenia kapłańskie.

Wydanie otwieramy relacją z uroczystości w katedrze, a następnie przybliżamy sylwetki tegorocznych neoprezbiterów, którzy wcześniej odpowiedzieli nam na pytania ankietowe, m.in. o to, czym jest dla nich Kościół i kapłaństwo, jakie mają zainteresowania oraz ważne dla nich postaci biblijne i świętych.

- Wszystko zaczęło się od Saszy - mówi w wywiadzie ks. Rafał Przybyła o sześciolatku z Chmielnickiego, którego razem z mamą przywiózł do Polski na konsultację psychologiczną. Teraz zbiera pieniądze na stworzenie sali integracji sensorycznej dla dzieci autystycznych w Ukrainie.

W "Gościu Gliwickim" na najbliższą niedzielę piszemy też o Katolickim Przedszkolu „Tęcza"  w Zabrzu, które świętowało 25-lecie działalności, odpuście bazylikowym ku czci Matki Bożej Pokornej w Rudach, publikacji wydanej po XX Sympozjum Tarnogórskim oraz 30-leciu nabożeństw w języku niemieckim w Zabrzu, obchodzonym w parafii św. Andrzeja.

Jak zwykle zapowiadamy też wydarzenia, które odbędą się w najbliższym czasie.

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 12 czerwca jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 23/2022
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy