Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Święcenia prezbiteratu 2022

Sześciu diakonów diecezji gliwickiej 4 czerwca przyjmie święcenia prezbiteratu. Połowa z nich pochodzi z Tarnowskich Gór.

Jak zwykle kandydaci do święceń wypełnili dla "Gościa" ankietę, dzięki której ich sylwetki prezentujemy naszym Czytelnikom. Oprócz podania podstawowych informacji biograficznych odpowiedzieli nam na kilka pytań, m.in. czym jest dla nich Kościół i kapłaństwo oraz jakie mają zainteresowania.

Całość odpowiedzi znajdzie się w "Gościu Gliwickim" za tydzień z datą 12 czerwca.

  •  dk. Daniel Bembenek
Święcenia prezbiteratu 2022   Ks. Daniel Bembenek. Klaudia Cwołek /Foto Gość

Urodził się 28 września 1997 roku w Tarnowskich Górach. Pochodzi z parafii Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach-Bobrownikach Śląskich. Ma siedemnastoletnie siostry bliźniaczki. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej w Tarnowskich Górach. Wzrastał we wspólnocie ministrantów.

Wybrane motto życia kapłańskiego: Oto Bóg jest moim zbawieniem, Jemu zaufam i bać się nie będę (Iz 12,2).

  • dk. Krzysztof Czerner
Święcenia prezbiteratu 2022   Ks. Krzysztof Czerner. Klaudia Cwołek /Foto Gość

Urodził się 26 października 1996 roku w Pyskowicach. Pochodzi z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pyskowicach. Ma dwie siostry (29 i 33 lata). Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach. Należał do wspólnoty ministrantów i Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Wybrane motto życia kapłańskiego: Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał (J 15,16).

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy