Nowy numer 49/2023 Archiwum

Modlitwa o uzdrowienie w nauczaniu Kościoła

Konferencja na ten temat w Gliwicach, z udziałem m.in. Aleksandra Bańki, o. Wita Chlondowskiego OFM i Marcina Zielińskiego.

Będzie to już druga część konferencji „Modlitwa o uzdrowienie w historii, nauczaniu i modlitwie Kościoła”. Całodzienne spotkanie odbędzie się jutro, 28 maja, o 9.30 w kościele NMP Matki Kościoła w Gliwicach (ul. Pliszki 20).

W tym roku wiodącym tematem będzie modlitwa o uzdrowienie w nauczaniu Kościoła.

Prelegentami będą: dr hab. Aleksander Bańka, filozof, politolog z Uniwersytetu Śląskiego, członek Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Katowickiej i lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, członek Komisji ds. Apostolstwa Świeckich przy KEP; ks. dr Przemysław Sawa, doktor teologii dogmatycznej, pracownik Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego, założyciel Szkoły Nowej Ewangelizacji Cyryl i Metody, rekolekcjonista; o. dr Wit Chlondowski OFM, doktor teologii dogmatycznej, duszpasterz Szkoły Nowej Ewangelizacji „Zacheusz", gwardian zakonu w Cieszynie, prowincjalny sekretarz ewangelizacji i misji; Marcin Zieliński, lider wspólnoty uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic i ks. Artur Sepioło, dyrektor Sekcji ds. Nowej Ewangelizacji gliwickiej kurii, przewodniczący Senatu Krajowej Rady Dyrektorów Katolickich Kerygmatycznych Szkół Nowej Ewangelizacji, diecezjalny koordynator ruchów, wspólnot i stowarzyszeń oraz Odnowy w Duchu Świętym, duszpasterz SNE.

Organizatorami konferencji są Fundacja Inicjatywa MISSIO i Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.

Szczegółowe informacje na www.inicjatywamissio.pl. Zapisać się można bezpośrednio przed konferencją. Udział w Eucharystii i uwielbieniu bez konieczności rejestracji i opłaty za konferencję.

Organizatorzy informują, żeby zostawiać samochody na parkingu przy sklepie E. Leclerc (ul. Rybnicka 148).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy