Nowy numer 20/2022 Archiwum

Co w numerze? #18

W najnowszym wydaniu piszemy m.in. o ważnych rocznicach Kościoła na Śląsku, parafialnej pomocy dla Ukraińców i planowanej "Wiośnie ludów".

Najnowsze wydanie „Gościa Gliwickiego” otwieramy relacją ze spotkania grupy kontaktowej Episkopatów Polski i Niemiec, które odbyło się w Pławniowicach.

Piszemy również o ważnych rocznicach Kościoła na Śląsku, które przypadają w tym roku. To 50-lecie diecezji opolskiej, 30-lecie diecezji gliwickiej i metropolii górnośląskiej oraz złoty jubileusz kapłaństwa bp. Jana Kopca.

Parafia w Zabrzu-Helence organizuje pomoc Ukraińcom, którzy zamieszkali na jej terenie i tym, którzy mimo wojny pozostali w kraju. Piszemy o tym, jak to wygląda w praktyce.

W cyklu o sztuce sakralnej przyglądamy się podniebnym symbolom, czyli zwieńczeniom kościelnych wież, które czasem mają nietypowe formy.

Można przeczytać też o reaktywowanej kawiarence parafialnej u jezuitów w Bytomiu, "Wiośnie ludów", czyli górskiej wędrówce po Beskidzie Żywieckim, i przeglądamy zawartość 20. numeru „Czasypisma”.

Co jeszcze w najnowszym wydaniu?

Przegląd "Gościa Gliwickiego"

Przegląd głównego wydania

Nowy numer "Gościa Niedzielnego" na 8 maja jest już w sprzedaży w parafiach, punktach stacjonarnych oraz w e-wydaniu (przed zakupem wybierz dodatek gliwicki w górnym lewym rogu strony).

W najnowszym "Gościu Niedzielnym" nr 18/2022.
Gość Niedzielny
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama