Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Najlepsi w województwie

Teresa Gandor i Arkadiusz Jasiak z diecezji gliwickiej zajęli pierwsze i drugie miejsce w konkursie wiedzy biblijnej.

W finale XXVII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla klas 6-8 szkół podstawowych, który odbył się 21 kwietnia w Wilamowicach, wzięło udział 56 uczniów z całego regionu, w tym 11 z diecezji gliwickiej. Miejsce zostało wybrane w związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym św. abp. Józefa Bilczewskiego, ogłoszonym z okazji 100.rocznicy śmierci tego wielkiego wilamowiczanina.

Tematem tegorocznego konkursu był cytat z ewangelii wg św. Mateusza: „Oto ja was posyłam jak owce między wilki” (10, 16). Wzięli w nim udział uczniowie z archidiecezji katowickiej i częstochowskiej oraz diecezji gliwickiej, sosnowieckiej i bielsko-żywieckiej, która była organizatorem wojewódzkiego finału. Uczestnicy poznawali w szczegółach Ewangelię według św. Mateusza.

Pierwsze miejsce, z prawie kompletem punktów możliwych do zdobycia, zajęła Teresa Gandor, uczennica 8 klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Pod Skrzydłami” im. Michała Archanioła w Zabrzu-Mikulczycach. Drugie miejsce zdobył Arkadiusz Jasiak z Salezjańskiego Zespołu Szkół w Zabrzu-Helence, a trzecie Bogdan Kucharski ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Jaworznie (diecezja sosnowiecka).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy