Nowy numer 48/2022 Archiwum

Paczka dla Ukrainy! Caritas apeluje o pomoc w pakowaniu

Akcja ma długofalowy charakter i prowadzona jest głównie za pośrednictwem parafii. W Gliwicach miejscem odbioru paczek jest magazyn Caritas przy ul. Ziemowita 3.

Paczki z produktami pilnej potrzeby będą przekazywane do Ukrainy i uchodźcom w naszym kraju. Zasady są proste, ale wymagają dobrej koordynacji, ofiarności i pracy wolontariuszy. Szacunkowy koszt jednej paczki to 300-400 zł, w hurcie oczywiście taniej.

Co trzeba zrobić, żeby włączyć się w taką pomoc?

  1. Pobrać ze strony caritas-gliwice.pl/paczka-dla-ukrainy listę produktów, które mają znaleźć się w paczce oraz wydrukować zamieszczony na stronie list do Ukraińców.
  2. Zrobić zakupy i spakować wszystko do kartonu, który powinien być wytrzymały i zamykany od góry. Nie musi to być karton z logo Caritas, bo tych już brakuje (Caritas będzie oznaczać paczki odpowiednimi naklejkami).   
  3. Sprawdzić, czy paczka nie przekracza wagi 18 kg.
  4. Do paczki włożyć wydrukowany list do Ukraińców. Kartonu nie należy zaklejać
  5. Dowiedzieć się, czy parafia zaangażowała się w akcję. Jeśli tak – tam zanieść paczkę, jeśli nie – oddać do centrali Caritas w Gliwicach.

Paczki można kompletować zespołowo, ważne tylko, żeby zawierały one wskazane produkty i żeby nie wkładać do nich innych rzeczy spoza listy, np. ubrań. Jedynym wyjątkiem mogą być leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Wszystko, oczywiście, z odpowiednią datą ważności i w oryginalnych, nienaruszonych opakowaniach. . 

W razie pytań związanych z organizacją zbiórki na terenie diecezji gliwickiej można kontaktować się z koordynatorem akcji: tel. 667 445 774; e-mail: i.kaminska@caritas-gliwice.pl.

Paczka dla Ukrainy! Caritas apeluje o pomoc w pakowaniu     Caritas Polska
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy