Nowy numer 20/2022 Archiwum

Modlitwa o pokój dla Ukrainy, Europy i świata

TES prosi o odmawianie Litanii do św. Teresy Benedykty od Krzyża, także o 3.00 w nocy.

Towarzystwo im. Edyty Stein zaprasza do włączenia się w modlitwę.

"Wobec dramatu wojny, jaka ogarnęła Ukrainę, pragniemy zachęcić do nieustannej MODLITWY O POKÓJ dla Ukrainy, dla Europy, dla świata – za wstawiennictwem św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy.

Edyta Stein – św. Teresa Benedykta od Krzyża 80. lat temu straciła życie wskutek okrucieństwa II wojny światowej. Dziś, jako święta męczennica, Patronka Europy, w sposób szczególny zanosi nasze modlitwy do Boga Ojca, prosząc o POKÓJ, o ustanie wojny i cierpienia niewinnych" - czytamy w apelu.

Z inicjatywą wystąpiło TES z siedzibą we Wrocławiu, w którym rok 2022 jest Rokiem Edyty Stein. Oddział TES działa także w Lublińcu, gdzie znajduje się sanktuarium Świętej Teresy Benedykty od Krzyża. W niedzielę 6 marca odbyła się tam pierwsza Msza św. Msza w obrządku wschodnim dla uchodźców z Ukrainy.

Wrocławianie są zaproszeni do indywidualnej modlitwy Litanią do św. Teresy Benedykty od Krzyża w kościele św. Michała Archanioła przy ul. B. Prusa 78, w którym jest kaplica świętej z jej relikwiami. W dni powszednie do wieczornej Mszy św. w kościele odbywa się tam adoracja Najświętszego Sakramentu.

Do modlitwy może jednak włączyć się każdy w dowolnym miejscu. TES zachęca do odmawiania nocnego odmawiania litanii. 

"Noc to czas, gdy nasilają się ostrzały i bombardowania, stanowiące śmiertelne zagorzenie, w szczególności dla cywili. Oddajmy spokój naszego snu w intencji powrotu pokoju w Ukrainie. Niech godzina 3.00 w nocy będzie momentem, w którym spotkamy się duchowo na wspólnej modlitwie o pokój" - proszą inicjatorzy.

Tekst litanii znajduje się na następnej stronie:

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama