Bytom. Tragiczny pożar - zginęły dwie osoby

Dwie osoby zginęły w pożarze, do którego doszło w niedzielę rano w bytomskiej dzielnicy Łagiewniki. Pożar miał miejsce na parterze budynku wielorodzinnego; nie było konieczności ewakuacji pozostałej części budynku.

Jak poinformowała PAP w niedzielę rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, zgłoszenie o pożarze mieszkania na parterze w budynku wielorodzinnym przy ul. Jałowcowej w bytomskich Łagiewnikach strażacy dostali o godz. 9.49.

"W trakcie prowadzenia działań w mieszkaniu znaleziono ofiarę śmiertelną - kobietę. Z mieszkania strażacy ewakuowali mężczyznę, prowadzili jego resuscytację do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny" – przekazała Gołębiowska.

Zaznaczyła, że nie było konieczności ewakuacji pozostałej części budynku. Na miejscu działania prowadziło 6 zastępów, w tym 1 OSP, 25 strażaków, Policja, ZRM, Prokurator, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Bytom. Tragiczny pożar - zginęły dwie osoby   W działaniach udział wzięło 6 zastępów straży pożarnej. foto/facebook.com/Bytom998
« 1 »
TAGI: