Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Nowy punkt pobrań przy Arenie Gliwice

Nawet tysiąc wymazów dziennie będzie można wykonać w drugim masowym punkcie na Śląsku.

Od poniedziałku 31 stycznia zacznie działać punkt pobierania wymazów w kierunku SARS-CoV-2 na parkingu przy Arenie Gliwice. Prowadzić go będzie Szpital Miejski nr 4 z pomocą żołnierzy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz strażaków Państwowej Straży Pożarnej.

- Nowy punkt będzie czynny siedem dni w tygodniu i pozwoli na przeprowadzenie tysiąca badań dziennie, co z całą pewnością będzie dużym ułatwieniem nie tylko dla gliwiczan, ale także mieszkańców całego regionu - podkreśla Przemysław Gliklich, prezes Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

Od dzisiaj, z powodu coraz większej liczby osób kierowanych na wymaz i tworzenia się kolejek samochodów, zmieniono trasę dojazdu do śródmiejskiego punktu pobrań przy Szpitalu Miejskim nr 4, ulokowanego za budynkiem przy ul. Zygmunta Starego. Obecnie osoby ze skierowaniem na wymaz wjeżdżają na teren lecznicy bramą od ul. Kościuszki, a wyjeżdżają na ul. Zygmunta Starego.

Do nowego punktu pobrań wymazów przy Arenie Gliwice, czynnego od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 20.00, dojedziemy wjazdem od strony ul. Kujawskiej. Warto trzymać się wyznaczonej przez system godziny i dotrzeć na miejsce najwyżej kilkanaście minut przed umówionym terminem, co pomoże uniknąć tworzenia się zatorów.

Badania RT-PCR w punkcie wykonają zarówno zmotoryzowani (w systemie drive-thru), jak i piesi, posiadający skierowanie na wymaz w ramach NFZ wystawione przez lekarza POZ lub poprzez zgłoszenie online. Zapisanie się na nieodpłatny test w ramach Funduszu możliwe jest również za pośrednictwem e-formularza dostępnego TUTAJ. Wynik badania zostanie zapisany w Internetowym Koncie Pacjenta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy