Grzegorz Miketa: Rzemiosło ma za sobą trudny rok, ale przetrwało

- Rzemiosło ma za sobą trudny rok w pandemii, ale przetrwało - powiedział w Radiu eM Grzegorz Miketa, dyrektor naczelny Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Rok 2022 został w woj. śląskim ogłoszony przez sejmik Rokiem Rzemiosła.

Grzegorz Miketa: Rzemiosło ma za sobą trudny rok, ale przetrwało
Radio eM

Grzegorz Miketa podkreślił, że znaczącej pomocy śląskim rzemieślnikom i małym przedsiębiorcom udzieliły władze woj. śląskiego z marszałkiem Jakubem Chełstowskim. To pomogło wielu z nich uniknąć najgorszych skutków lockdownu. Zaznaczył, że to największa taka pomoc w historii Izby.

Gość Radia eM zauważył, że w Roku Rzemiosła odbędzie się szereg wydarzeń i realizowane będą projekty wspierające tego typu przedsiębiorczość. M. in. już realizowany jest w Śląskiem projekt „Śląskie. Zawodowcy”, który ma promować szkolnictwo zawodowe. Będą się odbywać też m. in. dni otwarte w różnych formach rzemieślniczych, by zachęcić młodzież do kształcenia się w rzemieślniczych zawodach. – Brakuje rąk do pracy, młodzi nie chcą przejmować firm po swoich rodzicach, prawdopodobnie dlatego, że widzieli jak dużo wysiłku kosztowała ta praca. Tymczasem z działalności rzemieślniczej można całkiem dobrze żyć – podkreślił dyrektor Izby Rzemieślniczej.

Zapowiedział też galę z okazji 100-lecia Izby, która odbędzie się 8 kwietnia, a także ogólnopolską pielgrzymkę rzemiosła na Jasną Górę (26.06), którą organizuje katowicka Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..