Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Bp Kopiec: "Dajmy się poprowadzić Światłu, jakiego oczekujemy w noc wigilijną"

List biskupa gliwickiego na tegoroczny Adwent.

Biskup gliwicki Jan Kopiec wystosował list na tegoroczny Adwent, zatytułowany "Nadchodzi Wasze wybawienie", który będzie odczytywany w kościołach naszej diecezji.

"Musi zmienić się oblicze tej ziemi, na której tyle nietrwałych stanów, pośród których i my, umiłowane stworzenia Boże, pociągnięci zostaliśmy do błędnych akcentów, odsuwających nas od właściwych kierunków podążania za doskonałością" - pisze bp Kopiec.

"Nadzieja nasza ujawnia się poprzez świadomą postawę, ukazującą, że czekamy na Zbawiciela. Potrzeba nam bardzo uczciwego spojrzenia na własne nieporządki, ujawniające braki i niepodjęte obowiązki, by dążyć do doskonałej harmonii z odwiecznymi prawami, zapisanymi w naszej naturze" - podkreśla.

W liście biskup podejmuje też refleksję nad hasłem programu duszpasterskiego w rozpoczętym nowym roku liturgicznym - "Posłani w pokoju Chrystusa" - a także nad ogłoszonym przez papieża Franciszka synodem, w którym zaprosił do wymiany poglądów wszystkich wyznawców Chrystusa na całej ziemi.

"Proszę Was, byście trwali w łączności z tymi myślami w tym celu, by życie każdego z nas nabrało nowej odwagi do dawania świadectwa i zaangażowania się w pomnażanie wszelkiego dobra. Dajmy się - wszyscy bez wyjątku - poprowadzić Światłu, jakiego oczekujemy w noc wigilijną. Przygotujmy się uczciwie do rozpoznania samego Boga, którego zapowiadali prorocy, a wnet ogłoszą aniołowie pasterzom i każdemu z nas" - kończy list bp Kopiec.

Pełną treść listu bp. Jana Kopca na Adwent 2021 publikujemy na kolejnej stronie >>>

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy