Śląskie. 3588 nowych przypadków koronawirusa i 40 zgonów. Służby wojewody zwiększają bazę łóżkową w szpitalach

Województwo śląskie zwiększa bazę łóżkową w szpitalach. Na dzień 1 grudnia w całym regionie ma być 2600 miejsc dla pacjentów covidowych. Powodem jest rosnąca liczba zakażeń. Tylko dziś poinformowano o 3588 nowych przypadków i o śmierci 40 pacjentów z COVID-19.

Liczba pacjentów z COVID-19, wymagających hospitalizacji na Śląsku drastycznie rośnie. Przykładowo w katowickim szpitalu MSWiA przebywa 116 pacjentów z koronawirusem, z których 20 leży pod respiratorami – zajmują oni wszystkie dostępne w tej placówce urządzenia. Informuje Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego:

W ciągu najbliższego tygodnia w woj. śląskim przybędzie prawie pół tysiąca łóżek covidowych. Łącznie 1 grudnia ma ich być ok. 2600. Obecnie w regionie hospitalizowanych jest ok. 1,5 tys. pacjentów z koronawirusem. 130 z nich leży pod respiratorami stąd konieczność zwiększana bazy - mówi A. Kucharzewska:

Łóżka covidowe uruchamiane są w tych placówkach, gdzie dotąd ich nie było, oraz na oddziałach, takich jak np. okulistyczny czy rehabilitacyjny:

Z danych służb wojewody śląskiego wynika, że liczba pacjentów z COVID-19, wymagających hospitalizacji, znacząco wzrosła. Na początku listopada załogi wzywanych do pacjentów karetek potwierdzały COVID-19 w ponad 50 przypadkach na dobę, a przewiezienia do szpitala wymagało ponad 30 pacjentów. Obecnie zakażenia potwierdza się w ciągu doby u ponad 210 pacjentów karetek. Połowa chorych wymaga hospitalizacji.

« 1 »