Nowy numer 17/2024 Archiwum

Śląskie. Książka ABC empatii trafi do podstawówek w regionie

Przystępnie o niepełnosprawności i schorzeniach - tysiąc gmin w całym kraju otrzyma podręczniki "ABC empatii" dla uczniów szkół podstawowych.

ABC empatii - to podręcznik, który ma likwidować bariery i uprzedzenia w stosunku do osób z niepełnosprawnościami. Książka wraz z materiałami dla nauczycieli trafi do szkół podstawowych. - Mówi jej współautorka, Katarzyna Muzyka-Jacheć:

Dzięki książce ABC empatii uczniowie uczą się równocześnie empatii i integracji. - Mówi Radiu eM Sylwia Gajdzik, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 13 w Mysłowicach:

Pakiety z gotowymi scenariuszami lekcji trafią również do nauczycieli.  Przekazywaniu książek towarzyszą lekcje otwarte na temat empatii i integracji a pierwsza taka lekcja odbyła się w Szkole Podstawowej nr 13 w Mysłowicach. Podręczniki zostały ufundowane przez Fundację Rodziny Czepczyńskich. Docelowo ma je otrzymać tysiąc gmin w całym kraju.

Śląskie. Książka ABC empatii trafi do podstawówek w regionie   Pierwsze lekcje z podręcznikiem ABC empatii Marcin Iciek/ Radio eM
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy