Nowy numer 47/2021 Archiwum

Kwesty na cmentarzach i online

Podajemy szczegóły zbiórek na hospicja i cele pomocowe w kilku miastach.

Wolontariusze Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach będą kwestować od soboty 30 października do 1 listopada na większości gliwickich cmentarzy. Dodatkowo w dniu Wszystkich Świętych będą zbierać pieniądze również na nekropoliach w Knurowie, Pilchowicach i Sośnicowicach. Równolegle prowadzona jest internetowa zbiórka pn. Wirtualna puszka - Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach.

Kwesta na rzecz Hospicjum Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach będzie prowadzona 1 listopada na cmentarzu w Świerklańcu.

Również w uroczystość Wszystkich Świętych zbiórka na rzecz Hospicjum w Pyskowicach odbędzie się na wszystkich pyskowickich cmentarzach.

Z kolei Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Zabrzu, które od ponad 20 lat kwestuje na zabrzańskich cmentarzach, w trosce o bezpieczeństwo kwestujących i odwiedzających cmentarze ponownie zrezygnowało z przeprowadzania fizycznej zbiórki. Podobnie jak w ubiegłym roku, towarzystwo uruchomiło internetową zrzutkę "Bliźniemu swemu" na prowadzenie całodobowych placówek, w których schronienie i specjalistyczną pomoc otrzymuje codziennie ok. 80 osób - kobiet, dzieci i mężczyzn.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama