Nowy numer 42/2021 Archiwum

Razem przeciw przemocy

Widzisz - reaguj, doznajesz krzywdy - szukaj pomocy. Razem jesteśmy silniejsi i możemy więcej!

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach zachęca do udziału w kampanii "Razem przeciw przemocy", nad którą honorowy patronat objął prezydent miasta.

"Wokół przemocy narosło wiele mitów. Jednym z nich jest przekonanie, że jest to zjawisko marginalne, występujące wyłącznie w patologicznych środowiskach. Tymczasem znęcanie się nad rodziną jest jednym z najczęściej popełnianych przestępstw w Polsce" - informuje gliwicki portal samorządowy, zachęcając do udziału w kampanii.

W ramach akcji zaplanowano m.in. konferencję inaugurującą, szkolenia, warsztaty profilaktyczne oraz konkursy dla dzieci i młodzieży, a także promocję usługi telefonicznego wsparcia dla dzieci i młodzieży #SŁUCHAWKA. Celem jest uwrażliwienie na problem przemocy i nauka asertywności.

Kampania jest prowadzona w Gliwicach od października do grudnia 2021 r. Udział w wydarzeniach organizowanych przez OPS jest bezpłatny.

Informacje o kampanii, a także publikacje i inne materiały dotyczące przeciwdziałania przemocy, dostępne będą na stronie opsgliwice.pl w zakładce "Formy pomocy"- „Razem przeciw przemocy” oraz na FB Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach.

Miasto przypomina także, że w Gliwicach przy ul. Fiołkowej 26 działa Zespół ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, kryzysom, trudnościom opiekuńczo-wychowawczym. Osoby potrzebujące wsparcia mogą zwracać się tam o pomoc - tel. 32 300 01 11.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama