Nowy numer 47/2021 Archiwum

Że mnie nauczysz, jak Ci ufać…

Przetłumaczyli tekst, nagrali, a teraz zapraszają do modlitwy tymi słowami. Litania Zaufania dostępna jest na kanale YouTube parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach.

Zaczęło się od tego, że Katarzyna i Konrad Jagielscy natknęli się w internecie na modlitwę "Litany of trust", której tekst oraz muzykę napisały dwie siostry ze zgromadzenia Sióstr Życia. Już pierwsze jej wezwanie: „Od  wiary w to, że muszę zasłużyć na miłość Twą, zachowaj mnie, Jezu”, sprawiło, że zapragnęli modlić się nią po polsku i dać też taką możliwość innym.

Pierwsza część litanii jest prośbą o uwolnienie od braku zaufania, druga jest modlitwą zaufania Bogu w różnych dziedzinach życia.

Litania Zaufania
Parafia Bożego Ciała w Bytomiu - Miechowicach

- Tę litanię rozumiemy jako modlitwę dziecka, które wierzy w wielką miłość Boga. Jest też dla nas w pewnym sensie drogą do zaufania, która jeszcze nie do końca jest przebyta, bo niektóre jej wezwania są trudne. Ale bardzo chciałabym ją przejść, żeby móc wypowiedzieć je wszystkie z pełnym zaufaniem - mówi Katarzyna Jagielska, która w parafii prowadzi zespół muzyczny "Wezwani do chwały".

Jej mąż przetłumaczył tekst, ona dostosowała do niego melodię, a potem razem z Agatą Wawrowską dołożyli jeszcze parę własnych wezwań do tej modlitwy. Następnie razem z osobami z zespołu i znajomymi nagrali polską wersję litanii. Nagranie zrealizowali w parafialnej kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu.

Umieścili je na kanale YouTube parafii Bożego Ciała w Bytomiu Miechowicach, żeby też inni mogli poznać tę litanię i modlić się nią.

Pełna kilkunastominutowa wersja nagrania: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama