Nowy numer 21/2023 Archiwum

Młodzi na Progu zapraszają na festyn w Zabrzu

W programie tego dnia m.in. koncert ks. Jakuba Bartczaka, sesja fotograficzna dla rodzin i turniej piłkarski - zgłoszenia drużyn do 30 września.

Festyn odbędzie się w sobotę 9 października, a organizowany jest z myślą o młodszych i starszych: rodzinach, wspólnotach oraz wszystkich, którzy tego dnia chcą razem spędzić czas.

Dochód z imprezy i zebrane w czasie spotkania datki zostaną przeznaczone na otwarcie świetlicy socjo-terapeutycznej dla dzieci i młodzieży w Zabrzu. "Naszym celem jest sprawienie, by młody człowiek, stojący na progu ważnych decyzji swojego życia, dokonał trafnych wyborów. Głosimy Ewangelię młodym, bo doświadczamy tego, że miłość Boga odpowiada na pytania, zmienia życie i nadaje sens" - tak członkowie Fundacji "Młodzi na Progu" widzą cel swojej działalności.

Młodzi na Progu zapraszają na festyn w Zabrzu  

Impreza odbędzie się w Zabrzu, na boisku przy domu sióstr boromeuszek (ul. Wolności 198). Rozpocznie się o 10.00 i potrwa do wieczora.

Na uczestników będzie czekało wiele atrakcji, takich jak loteria fantowa, pokaz musztry wojskowej czy pokaz antyterrorystyczny w wykonaniu uczniów szkoły mundurowej z Gliwic.

W programie są dwa koncerty: zespołu DOX i ks. Jakuba Bartczaka. Będzie stoisko z książkami i rzeczami sprzedawanymi w sklepie MNP, a w części artystycznej organizatorzy zaplanowali m.in. sesję fotograficzną dla rodzin, malowanie w różnych odsłonach oraz tworzenie muralu MNP.

Odbędzie się też charytatywny turniej piłkarski. W 8-osobowych drużynach (rodzinnych, przyjacielskich, wspólnotowych) przynajmniej jedna osoba powinna mieć ukończone 18 lat.

Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 30 września drogą mejlową: fundacjamlodzinaprogu@gmail.com, wpisowe od drużyny wynosi 150 zł. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch grupach, w systemie każdy z każdym. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Fundacji "Młodzi na Progu".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast