Region. Punktów szczepień ubywa, ale zainteresowanie preparatami przeciwko COVID-19 ponownie rośnie

Choć mamy już czwartą falę koronawirusa, to ilość punktów szczepień w woj. śląskim nie wzrasta, a nawet się kurczy... Powód? Chętnych do zaszczepienia było coraz mniej, ale ta sytuacja zaczyna się zmieniać. Rośnie zainteresowanie trzecią dawką.

Ponownie rośnie zainteresowanie szczepionkami przeciwko COVID-19 w regionie. Choć punktów, gdzie można przyjąć preparat jest mniej niż w marcu czy kwietniu, to - jak zapewniają władze województwa -  trzecią dawką będzie można się zaszczepić nawet od razu. Rzeczniczka wojewody śląskiego, Alina Kucharzewska jest przekonana, że wprowadzenie trzeciej dawki szczepionki spowoduje większy ruch w placówkach zdrowia:

Szpitale, którymi zarządza Śląski Urząd Marszałkowski zaczną szczepić trzecią dawką już w najbliższą środę [29.09.2021] - zapewnia wicemarszałek, Izabela Domogała:

Był to lekarz pracujący na Izbie Przyjęć, ale w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu widać ogólne poruszenie - informuje Iwona Wronka, rzecznik placówki:

Urząd Marszałkowski zarządza 45 jednostkami medycznymi. 10 szpitali stanowi punkty szczepień populacyjne, gdzie zaszczepiony może być każdy chętny. Pozostałe - podają preparat tylko swoim pacjentom i personelowi.  
Cały czas w woj. śląskim działa szpital tymczasowy w Pyrzowicach. Tam na razie jest niewielu pacjentów. Większa ich liczba przebywa w katowickim szpitalu MSWiA.

 

 

 

 

 

 

 

 

« 1 »