Nowy numer 42/2021 Archiwum

Katowice. Onkolodzy i hematolodzy dziecięcy spotkali się w ramach obchodów "Złotego Września"

W 80 procentach przypadków choroba jest wyleczalna. Podobnie, jak w przypadku dorosłych, im wcześniej rak u dziecka zostanie wykryty, tym lepiej leczy się chorobę - poinformowało w Katowicach Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Specjaliści spotkali się w ramach obchodów "Złotego Września" – miesiąca świadomości chorób nowotworowych u dzieci.

W Polsce rocznie diagnozowanych jest ponad 1000 przypadków raka u dzieci, W 80 procentach przypadków choroba jest jednak wyleczalna.  Lekarze mówią o tym we wrześniu, który jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych u dzieci. Konsultant krajowy w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej prof. Jan Styczyński ocenia że sytuacja w onkologii dziecięcej jest obecnie na światowym poziomie, zakłócenia w leczeniu przyniosła jednak pandemia:

Polska onkologia dziecięca jest na światowym poziomie, mamy dostęp do najnowszych terapii i metod leczenia. Problemem jest utrzymanie zespołów medycznych - zwraca uwagę prof. Tomasz Szczepański rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach:

Zagadnienia związane z nowotworami dzieci znalazły szczególne miejsce w opublikowanej w tym roku Europejskiej strategii walki z rakiem, która jest jednym z kluczowych priorytetów Unii Europejskiej.

Organizatorem kampanii Złoty Wrzesień Polsce jest Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama