Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dni otwarte pałacu w Miechowicach

Zrewitalizowane mury pałacu Tiele-Wincklerów zapraszają gości.

Dni otwarte odbędą się od 11 do 13 września. Zaplanowano m.in. zajęcia kreatywne dla dzieci, wystawa prezentująca historię rodu Tiele-Wincklerów, który zamieszkiwał miechowicki pałac, koncerty kameralne, plenerowe spektakle teatralne dla najmłodszych i dorosłych widzów, spotkania z ciekawymi gośćmi. Będzie też czas na odpoczynek w otoczeniu zieleni.

- Działamy wspólnie, dlatego połączyliśmy siły z sąsiadami - Parafią Ewangelicko-Augsburską, gdzie w ramach Dni Otwartych będzie można również zwiedzać zabytkowy zespół miechowickiej parafii wraz z Domkiem Matki Ewy oraz parafią św. Krzyża, gdzie będzie okazja do zobaczenia krypt Domesów i Tiele-Wincklerów, dawnych gospodarzy pałacu - mówią Katarzyna Michalska i Jagoda Stuła, koordynatorki programowe Pałacu w Miechowicach.

Pałacowi i jego mieszkańcom poświęcona będzie opowieść historyczna i wystawa "Miechowice - Pałac i jego mieszkańcy", której kuratorką jest Izabella Kühnel, archeolożka, od wielu lat związana z Muzeum Górnośląskim, autorka publikacji i albumów m.in. o wielokulturowości dziejów naszego regionu.

Odbudowa  neogotyckiego Pałacu Tiele-Wincklerów w Bytomiu-Miechowicach zakończyła się w grudniu 2020 r. Prace trwały 1,5 roku i zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu w ramach Obszaru Strategicznej Interwencji (całkowita wartość projektu wyniosła około 11,6 mln zł, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to ponad 5,5 mln zł). Ukryte w zieleni Parku Ludowego ruiny zmieniły się nie do poznania i są kolejnym punktem na kulturalnej mapie miasta.

Program Dni Otwartych do pobrania z załącznika poniżej.

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama