Nowy numer 38/2021 Archiwum

Co w najbliższym czasie?

Podajemy zapowiedzi i zaproszenia na wydarzenia w diecezji gliwickiej i regionie.

Na niektóre z nich trzeba się zapisywać, ale na większość jest wstęp wolny. A w najbliższym czasie odbędą się:

 • Konkurs kamiliański

ZABRZE. Parafia św. Kamila ogłasza konkurs „Święty Kamil w moim mieście – obrazek, zdjęcie, filmik” z okazji 25. rocznicy ustanowienia świętego patronem miasta. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół zabrzańskich i ma na celu popularyzację postaci świętego oraz jego charyzmatu wśród dzieci i młodzieży. Prace można przesyłać do 30 października. Szczegóły: kamilianie-zabrze.pl.

 • V Dni Dziedzictwa

TARNOWSKIE GÓRY. Od 12 września do 7 listopada trwają V Dni Dziedzictwa w zabytkowym kościele św. Marcina w Starych Tarnowicach. W ramach wydarzenia w najbliższym czasie: 26 września o 17.30 – zwiedzanie kościoła z przewodnikiem. Więcej: sdziedzictwo.pl.

 • Festiwal organowy

ZABRZE. Ostatnie koncerty 26. Zabrzańskiego Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Ks. Antoniego Chlondowskiego: 25 września o 16.30, kościół św. Teresy (ul. św. Teresy 2) – Jan Bartłomiej Bokszczani, chór „Resonans con tutti”; 26 września o 17.00, kościół Wniebowzięcia NMP (ul. Bytomska 111) – Walter D'Arcangelo (Włochy). Cały program: festiwal-organowy.pl.

 • Pielgrzymka osób konsekrowanych

GLIWICE. 2 października, sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, kościół redemptorystów (ul. Daszyńskiego 2). Program: 09.30 - okazja do sakramentu pokuty, 10.00 - Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Iwaneckiego, 11.00 - konferencja, modlitwa na zakończenie skupienia, informacje.

 • 16. Gorczycki Festiwal

REGION. Od 18 września do 17 października w 12 miastach odbędzie się 16. edycja Festiwalu im. G. G. Gorczyckiego pt. „Przemiany”. Inauguracja 18 września o 19.00 w Bytomskim Centrum Kultury. Cały program: gorczycki.pl.

 • Rekolekcje dla nauczycieli

TARNOWSKIE GÓRY. Od 24 do 26 września, Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Reptach Śląskich - rekolekcje dla nauczycieli, katechetów i wychowawców poprowadzi ks. Janusz Czenczek, diecezjalny penitencjarz i egzorcysta. Zgłoszenia w sekcji szkolno-katechetycznej Kurii Diecezjalnej, tel. 32 230 71 42.

 • Wystawa w Starym Opactwie

RUDY. 25 września o 18.30 - wernisaż wystawy Jadwigi Mitko-Rudź pt. „Czujność” (instalacja graficzna i animacja) w Starym Opactwie (wejście przez dziedziniec). Więcej informacji na stronie pocysterskiego zespołu klasztorno-pałacowego.

 • Koncert na Rozbarku
BYTOM. 30 września o 18.00, Centrum im. Ks. G.G. Gorczyckiego w parafii św. Jacka na Rozbarku (ul. Matejki 1) - "Cztery pory roku" Antonia Vivaldiego. Wykonawcy: Agnieszka Urbańczyk - skrzypce, Katarzyna Grzegorczyk - fortepian,Filip Jędruch - solista baletu, Jacek Woleński - opowieść. Wstęp wolny.
 • Rodzinny Krąg Bliskości

ZABRZE. Fundacja Betlehem - Dom Chleba zaprasza na warsztaty "Rodzinny Krąg Bliskości", czyli jak w prawidłowy sposób budować więzi z dzieckiem. Termin od 27 września do 22 listopada. Informacje i zapisy: tel. 793 877 827 od 8.00 do 13.00 lub e-mail: betlehem@betlehem.pl. Więcej: betlehem.pl.

 • Fotografia i wiara

DIECEZJA. Wystawę zdjęć wielkoformatowych, dokumentujących życie Kościoła, architekturę sakralną i wiarę można jeszcze oglądać w Zabrzu w parafii św. Franciszka do 1 października, a w Tarnowskich Górach-Strzybnicy w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Fatimskiej (Dom św. Józefa) od 3 do 8 października. Wystawa jest autorstwa fotografów ze Stowarzyszenia Człowiek i Wiara w Czechach.

 • Katolicki speed dating

GLIWICE. 1 października o 18.00 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach - diecezjalne duszpasterstwo młodzieży Pełni Życia organizuje już po raz trzeci speed dating, czyli szybkie randki dla singli, którzy chcą poznać kogoś wartościowego, kto jest zainteresowany budowaniem trwałego związku. Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy wiekowe (19-23 lat oraz 24-30 lat). Zapisy TUTAJ.

 • Warsztaty "Zdecyduj się"

GLIWICE. 2 października od 9.00 do 17.00 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach. Warsztaty dla osób w wieku od 16. do 45. roku życia o podejmowaniu decyzji "Zdecyduj się", które poprowadzi jezuita o. Krzysztof Dzieńkowski SJ - współtwórca Szkoły Kontaktu z Bogiem i rekolekcji prowadzonych w Falenicy, znany na Instagramie jako @krzychu_jezuita. Rejestracja prowadzone są poprzez formularz online lub na miejscu w dniu wydarzenia. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły i zapisy TUTAJ.

 • Pielgrzymka Caritas

RUDY. 2 października o 11.00, sanktuarium Matki Bożej Pokornej - Pielgrzymka pracowników i wolontariuszy Caritas. Rozpoczęcie Eucharystią, zakończenie ok. 15.00.

 • Spotkanie pracowników służby zdrowia

GLIWICE. 2 października o 16.00, parafia Chrystusa Króla (ul. Okrzei 31) - zaprasza ks. Tomasz Rak, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia. W programie Msza św., konferencja i spotkanie przy stole.

 • Pielgrzymka młodzieży

ZABAWA. 9 października odbędzie się pielgrzymka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Gliwickiej do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie (diecezja tarnowska). Zgłoszenia przez formularz Google. Więcej informacji: ksmdg.opw.pl.

 • Szlakiem kapliczek

REGION. 9 i 16 października od 9.00 odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy „Szlakiem kapliczek”, organizowany w ramach XXII Regionalnych Dni Kultury Chrześcijańskiej. 9 października – trasa ok. 17 km: Jawornica, Lubecko, Kochcice, Pawełki; 16 października – trasa ok. 15 km: Droniowice, Harbułtowice, Lubockie, Ostrów, Kochanowice. Obowiązkowe zapisy w biurze Gminnego Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach, tel. 34 353 32 15.

 • Młodzieżowa Szkoła Animatora

DIECEZJA. 15-17 października - diecezjalne duszpasterstwo młodzieży Pełni Życia zaprasza na rekolekcje, które zainaugurują Młodzieżową Szkołę Animatora. Spotkania będą odbywały się aż do wakacji co miesiąc w jedną z niedziel w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach. Propozycja skierowana jest do młodych w wieku 16-25 lat, wierzących, zaangażowanych w grupy młodzieżowe w parafiach, ministrantów, Dzieci Maryi, przygotowujących kandydatów do bierzmowania. Szczegóły i zapisy TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama