Co w najbliższym czasie?

Zapowiedzi i zaproszenia na wydarzenia w diecezji gliwickiej i regionie.

Na niektóre z nich trzeba się zapisywać, ale na większość jest wstęp wolny. A w najbliższym czasie odbędą się:

 

 • Pielgrzymka na Jasną Górę

DIECEZJA. XXX Diecezjalna i jednocześnie 376. Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa” odbędzie się od 17 do 20 sierpnia. Informacje: gliwicka.com.

 • Piknik rodzinny

BYTOM. 20 sierpnia od 15.00 do 20.00, parafia św. Jacka na Rozbarku (ul. Matejki 1) – otwarty piknik przed odpustem i na zakończenie lata. W programie m.in. góralska muzyka, gwiazda wieczoru Beata Mańkowska, Górnicza Orkiestra Dęta z Bytomia i wiele różnych atrakcji, w tym pokaz ptaków egzotycznych i podkuwanie konia. Program TUTAJ.

 • Pielgrzymka kobiet

PIEKARY ŚLĄSKIE. 21 sierpnia, sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej – Pielgrzymka kobiet i dziewcząt. Program: 8.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; 8.30 – Modlitwa różańcowa, Litania za wstawiennictwem bł. ks. Jana Machy, 9.30 – procesja z obrazem MB Piekarskiej na Kalwarię, powitanie i słowo społeczne abp. Wiktora Skworca, metropolity katowickiego; 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem i z homilią abp. Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego; 13.45 – Godzina ewangelizacyjna; 15.00 – Nieszpory pod przewodnictwem bp. Adama Wodarczyka.

 • Odpusty jackowe

BYTOM. 21 sierpnia o 11.00, kościół św. Jacka na Rozbarku (ul. Matejki 1) - Suma odpustowa, 15.00 – Nieszpory.

GLIWICE. 21 sierpnia o 12.00, kościół św. Jacka w Sośnicy (ul. Przedwiośnie 1) - Suma odpustowa pod przewodnictwem i z homilią bp. Rudolfa Pierskały z Opola. Nieszpory o 15.00. Odpust połączony jest z festynem.

 • Muzyka w Starym Opactwie

RUDY. 21 sierpnia o 17.00, sanktuarium Matki Bożej Pokornej – koncert organowy w wykonaniu Brygidy Tomali. Wstęp wolny. Program festiwalu TUTAJ.

 • Pałacowe Lato Muzyczne - zmiana wykonawcy

PŁAWNIOWICE 21 sierpnia o 19.00, dziedziniec Maryjny Zespołu Pałacowo-Parkowego – z przyczyn niezależnych od organizatora nastąpiła zmiana wykonawcy. Z koncertem „Największe przeboje” wystąpi Krystyna Prońko. Program festiwalu: TUTAJ.

 • Wesoły Wędrownik

GLIWICE. Od 26 do 28 sierpnia - "Wesoły Wędrownik" - Festiwal im. Norberta Blachy. Szczegóły TU.

 • Śląsko rajza i fajer

BYTOM.TARNOWSKIE GÓRY. 28 sierpnia – rajd rowerowy „Ślońsko rajza na kole i fajer” dla wszystkich chętnych, bez ograniczeń wiekowych. Rajd rozpocznie się po Mszy św. o 11.00 w kościele św. Jacka w Bytomiu (ul. Matejki 1). Cel: Ośrodek Jeździecki „Lando” w Tarnowskich Górach- Ptakowicach (ul. Pod Lasem 11). Udział jest bezpłatny, zapisy: zawody@lando.org.pl. Jeżeli warunki atmosferyczne będą bardzo ciężkie rajd nie odbędzie się. Więcej TU.

 • Wydarzenia duszpasterstwa młodzieży Pełni Życia

DIECEZJA. Najbliższe miesiące - od maja aż do końca wakacji - będą obfitować w religijne wydarzenia dla młodzieży i nie tylko. Większość z nich jest organizowana przez diecezjalne duszpasterstwo młodzieży Pełnia Życia lub we współpracy z innymi inicjatywami duszpasterskimi. Podajemy propozycje na wiosnę i lato:

 • Kursy formacyjne

DIECEZJA. We wrześniu rozpoczną się kolejne edycje kursów dla świeckich, zaangażowanych w ruchach, grupach i wspólnotach parafialnych. Informacje o programie i warunkach uczestnictwa dostępne są na stronie diecezja.gliwice.pl w zakładce Formacja - Kurs Formatora i Biblia Formatora.

 •  750-lecie Lublińca

JUBILEUSZ. Trwają obchody 750-lecia Lublińca. Program na cały rok: lubliniec.eu/program-obchodow-jubileuszu.

 • Studia dla nauczycieli

UNIWERSYTET ŚLĄSKI. W październiku rozpoczną się Studia podyplomowe w UŚ, dające kwalifikacje do nauczania religii. Mogą na nie zgłaszać się  nauczyciele wszystkich przedmiotów szkolnych, posiadający wykształcenie magisterskie wraz z przygotowaniem pedagogicznym. Absolwenci czterosemestralnych SPTK uzyskają kwalifikacje do nauczania religii w liceach ogólnokształcących, technikach, branżowych szkołach I i II stopnia, szkołach podstawowych i w przedszkolach (z wyjątkiem specjalnych), a absolwenci dwusemestralnych SPKP do nauczania religii w przedszkolach (z wyjątkiem specjalnych). Więcej informacji TUTAJ.

 • Rekrutacja WT UO

OPOLE. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego zaprasza na studia na kierunkach: teologia, teologia kanoniczna, orientalistyka chrześcijańska,  turystyka i kultura śródziemnomorska, wychowanie do życia w rodzinie oraz studia teologiczno-katechetyczne. Informacje: wt.uni.opole.pl.

 • Po aborcji

DIECEZJA. Duszpasterstwo rodzin zaprasza na kurs „Powrót i odnowa” - pomoc dla osób zmagających się z konsekwencjami aborcji. Kurs składa się z 9 cotygodniowych spotkań w małych grupach dla kobiet i w oddzielnych terminach dla mężczyzn. Jest przeznaczony dla osób, które doświadczyły w swoim życiu aborcji, z zastrzeżeniem, że od tego czasu upłynął co najmniej jeden rok. W atmosferze bezpieczeństwa i współczucia uczestnicy mogą przyjąć uzdrowienie i odnowę w tej dziedzinie swojego życia. Spotkania zostały opracowane przez Fundację Kłos na podstawie programu Jonathan'a Jeffes'a z Wielkiej Brytanii. Program jest rekomendowany przez Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin. Zgłoszenia: Grupa dla kobiet - dzwonić do Katarzyny 501 397 904, grupa dla mężczyzn - dzwonić do Michała 507 389 948.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..