Nowy numer 37/2021 Archiwum

Wyjdź po więcej

Drugi dzień Festiwalu Życia w Kokotku. Świadectwa o zaufaniu i nawróceniu oraz nabożeństwo przyjęcia słowa Bożego.

Wtorek na festiwalu upłynął pod hasłem „Wyjdź po więcej”. Zachęcali do niego w swoich świadectwach zaproszeni goście - ks. Jakub Bartczak oraz Piotr Kowalczyk, raper chrześcijański znany pod pseudonimem TAU.

- Jest taki etap w życiu, kiedy musimy podjąć decyzję - powiedział ks. Bartczak, podkreślając, że Bóg szanując naszą wolność, czeka aż ją podejmiemy. - Nie znamy przyszłości, nie mamy pewności, czy to na pewno się uda i czy to na pewno Pan Bóg, ale jeszcze nie było człowieka, który w swoim życiu zostałby oszukany przez Boga. Ktoś, kto zaufał w pełni Jezusowi, w życiu doczesnym nigdy nie poniesie klęski - dodał.

Z kolei Piotr Kowalczyk podzielił się z młodymi uczestnikami festiwalu świadectwem swojego nawrócenia i wyjścia z tego, co zniewala i nie daje prawdziwego życia. Dziś nie tylko rapuje na scenie, ale też służy codziennie przy ołtarzu, gdzie jak sam mówi „czuje się spełniony i szczęśliwy”.

Wyjdź po więcej   W programie festiwalu są też różne tematyczne warsztaty. Wojciech Bociański

Popołudniowa część programu prowadziła uczestników do przyjęcia Pana Boga podczas nabożeństwa wręczenia słowa Bożego i Eucharystii. Chociaż wręczenie Słowa miało być symboliczne, okazało się, że Duch Święty sam prowadzi ten czas.

Niedługo przed rozpoczęciem modlitwy organizatorzy otrzymali niespodziewany telefon od pewnego darczyńcy, który chciał ofiarować kilkaset egzemplarzy Ewangelii wg św. Łukasza. I tak zaplanowany przez organizatorów punkt programu zyskał nowe dopełnienie.

Wczorajszej Mszy św. przewodniczył ks. Andrzej Wołpiuk z diecezji bielsko-żywieckiej, który obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa. A dzień zakończył się koncertem ks. Jakuba Bartczaka i TAU.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama