Nowy numer 39/2023 Archiwum

Śląskie. Badania kierowców, autobusy pod lupą. Pięć pojazdów wycofanych z ruchu

Autobusy kursujące na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przechodzą dodatkowe kontrole. Decyzja jest związana z wypadkiem, do którego doszło niedawno w Katowicach. Pod koniec lipca kierowca autobusu śmiertelnie potrącił młodą kobietę.

Dziewiętnaście zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i pięć autobusów niedopuszczonych do dalszej jazdy. To wynik wspólnych kontroli przeprowadzonych przez Zarząd Transportu Metropolitalnego i Wojewódzki Inspektorat Ruchu Drogowego. Pracownicy sprawdzają m.in. stan techniczny pojazdów, ale także kondycję psychofizyczną kierowców. 

- Do tej pory sprawdzono blisko 60 pojazdów - mówi Michał Wawrzaszek z Zarządu Transportu Metropolitalnego:

Z kolei stan techniczny autobusów sprawdzają pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ruchu Drogowego w Katowicach. Jakie problemy spotykają najczęściej? Mówi Anna Sokołowska-Olesik, Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego:

Tylko w tym miesiącu w wyniku kontroli zatrzymano 19 dowodów rejestracyjnych. Pięć autobusów nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy.  

Jak wzmożone kontrole oceniają pasażerowie?

Dodajmy, że wzmożone kontrole to efekt wypadku, do którego doszło pod koniec lipca. W Katowicach kierowca autobusu śmiertelnie potrącił młodą kobietę. Sprawę bada prokuratura.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast