Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Świerklaniec. W sobotę [21.08.21] w parku miejskim stanie Plenerowe Miasteczko Zdrowia

Pomiar ciśnienia tętniczego i poziomu glukozy we krwi, ale też konsultacje z lekarzami różnych specjalności – wszystko to będzie dostępne w Plenerowym Miasteczku Zdrowia, które w najbliższą sobotę powstanie w parku w Świerklańcu.

Miasteczko zorganizuje 18 szpitali, których organem założycielskim jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. - Bezpłatnie będzie można zrobić podstawowe badania, ale także skorzystać z porad specjalistów - mówi Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego:

Swój punkt informacyjny w świerklanieckim parku zorganizuje tarnogórska placówka Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jej przedstawiciele udzielać będą informacji w kwestiach dotyczących ubezpieczenia społecznego oraz porady dot. m.in. uprawnień do zasiłków, świadczeń i przeliczania prognozowanego świadczenia emerytalnego. - Mówi Marek Cyl, wójt gminy Świerklaniec:

W parku zaplanowano też mobilny punkt Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. Zaprezentowane zostaną także akcje Województwa Śląskiego w ramach: „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre”, „Śląskie. Dla Seniora” oraz „Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego”. „Odbędą się występy Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, Mały Śląsk” oraz artystów Opery Śląskiej. Nie zabraknie zabaw dla najmłodszych” - podał Urząd Marszałkowski.

Miasteczko Zdrowia w parku w Świerklańcu będzie czynne w sobotę od godz. 12 do 18.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy