Nowy numer 37/2021 Archiwum

Śląskie. 26,5 miliarda złotych z rządowego programu popłynie na budowę dróg w regionie

Od 2016 r. w ramach rządowych programów wsparcia lokalnych inwestycji drogowych samorządów do woj. śląskiego trafiło ok. 790 mln zł dofinansowania, które wsparło 570 projektów obejmujących blisko 540 km dróg - przekazał wojewoda śląski. Jarosław Wieczorek przybliżył też założenia nowego Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r.

Kierowcy mają podróżować nie tylko wygodniej, ale także bezpieczniej. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przeznaczy blisko 300 miliardów złotych na rozbudowę sieci dróg ekspresowych i autostrad. Z programu mają skorzystać także mieszkańcy naszego regionu, bo do województwa śląskiego popłynie 26,5 miliarda złotych. Z tych pieniędzy m.in. budowana będzie nowa droga S11. Mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski:

Ponadto katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad chce do końca roku udostępnić kierowcom po trzy pasy ruchu w każdą stronę na powstającym w woj. śląskim nowym odcinku autostrady A1 na północ od Częstochowy. Będą też zmiany na autostradzie A4 - zapowiada poseł PiS, Jerzy Polaczek, wiceprzewodniczący komisji infrastruktury:

Kiedy kierowcy pojadą trzecim pasem A4, na razie nie wiadomo, bo rozpoczęcie prac jest uzależnione od innych inwestycji, w tym północnej obwodnicy Krakowa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace wystartują w 2025 roku.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama