Nowy numer 17/2024 Archiwum

Śląsk. "Mamo, tato - tutaj jestem"

"Mamo, tato - tutaj jestem" to hasło nowej kampanii śląskiej policji. Mundurowi chcą uświadamiać rodziców, w jaki sposób chronić swoje pociechy przed zaginięciem

Śląscy policjanci planują także rozdawać specjalne opaski dla najmłodszych, na których rodzic będzie mógł umieścić swoje nazwisko i dane kontaktowe. Adam Strzebińczyk ze śląskiej policji podkreśla, że trwające wakacje to czas, w którym rodzice powinni zachować szczególną ostrożność:

Tylko w tym roku policja otrzymała zgłoszenia o ok. 120 zaginięciach, wszystkie sytuacje zakończyły szczęśliwie. Mieszkańcy regionu potwierdzają, że podczas wakacji do niebezpiecznych sytuacji z udziałem dzieci dochodzi regularnie:

Najczęściej rodzice tracą dzieci z oczu podczas wypoczynku nad wodą. Na katowickim kąpielisku Bugla do tego typu sytuacji dochodzi każdego dnia - mówią ratownicy WOPR Weronika Lisiak i Piotr Roszak:

By uniknąć m.in. tego typu sytuacji śląscy policjanci rozpoczynają całoroczną kampanię pod hasłem "Mamo! Tato! Tutaj jestem". W jej ramach mundurowi planują spotkania zarówno z rodzicami, jak i dziećmi. Na początek m.in. w galeriach handlowych i podczas wydarzeń kulturalnych. Z kolei we wrześniu funkcjonariusze udadzą się do szkół, gdzie poprowadzą zajęcia z najmłodszymi.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy