"Laboratorium wiary" i "Rekolekcje pasji". Młodzi na Progu kończą wakacje w Kotlinie Kłodzkiej

Prawie 50 młodych osób wyjechało do Stronia Śląskiego na wypoczynek połączony z formacją.

Biuro krajowe programu "Młodzi na Progu" od kilku lat organizuje letni wypoczynek dla dzieci i młodzieży w Kotlinie Kłodzkiej. Przed epidemią w wyjeździe brało udział nawet 130 osób, tym razem - ze względów bezpieczeństwa - liczba uczestników została ograniczona.

Ostatni tydzień lipca 49 młodych osób z Bytomia, Lubecka, Tarnowskich Gór i Toszka spędziło w Stroniu Śląskim pod masywem Śnieżnika.

"Laboratorium wiary" i "Rekolekcje pasji". Młodzi na Progu kończą wakacje w Kotlinie Kłodzkiej   Codzienna Eucharystia. Archiwum prywatne

- Dla uczestników z obu poziomów wiekowych przygotowaliśmy zajęcia, które mają pomóc młodemu człowiekowi spotkać się z Bogiem. Młodsi mają "Laboratorium wiary" i każdego dnia przeżywają przygodę z inną postacią Starego Testamentu - Abrahamem, Józefem Egipskim, Mojżeszem czy Dawidem. W przypadku starszej grupy są to "Rekolekcje pasji" nakierowane na to, żeby odkryć w swoim życiu pasję, a jednocześnie dostrzec, że jako człowiek samemu jest się pasją w oczach Boga - mówi ks. Adam Koppel, asystent kościelny programu "Młodzi na Progu".

Czas formacji i wypoczynku został podzielony między modlitwę i atrakcje, spotkania biblijne i wycieczki. Uczestnicy chodzili po górach, zwiedzali jaskinie, byli w parku linowym i na basenie oraz mieli inne aktywności sportowe.

Zobacz również:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..