Na drodze nawrócenia ze św. Ignacym

U jezuitów w Gliwicach odbywają się rekolekcje, które głosi o. Marek Wójtowicz SJ z Krakowa, doktor teologii, rekolekcjonista, autor książek i artykułów poświęconych duchowości.

Rekolekcje w sanktuarium Matki Bożej Dobrej Drogi rozpoczęły się w środę wieczorem i potrwają do niedzieli 1 sierpnia włącznie. W tych dniach o. Marek Wójtowicz będzie głosił kazania podczas wszystkich Mszy św.

„Na drodze nawrócenia ze św. Ignacym” – to tytuł tych spotkań, w trakcie których będzie mowa m.in. o tym, jak Pan Bóg działa w historii naszego życia, o ignacjańskim rachunku sumienia, radości nawrócenia i jego owocach, szukaniu Pana Boga we wszystkich rzeczach, a także o umiłowaniu Kościoła.

Rekolekcje związane są z obchodami uroczystości św. Ignacego z Loyoli, założyciela jezuitów, która przypada w sobotę 31 lipca. W tym roku ma ona szczególny charakter, ponieważ Towarzystwo Jezusowe obchodzi Jubileuszowy Rok Ignacjański z okazji 500. rocznicy nawrócenia założyciela i 400. rocznicy jego kanonizacji.

Sanktuarium Matki Bożej Dobrej Drogi w Gliwicach, podobnie jak inne kościoły jezuitów, jest w tym czasie świątynią jubileuszową, gdzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (spowiedź sakramentalna, Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

Na terenie diecezji gliwickiej do jezuitów należy jeszcze jeden kościół – Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bytomiu. Tam bezpośrednim przygotowaniem do uroczystości św. Ignacego, są trzy nabożeństwa ku jego czci – od 28 do 30 lipca przed wieczornymi Mszami.

Na drodze nawrócenia ze św. Ignacym   Podczas rekolekcji w Gliwicach można nabyć różne książki autorstwa o. Marka Wójtowicza SJ. Klaudia Cwołek /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..