Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Tarnowskie Góry. Zawaliła się ściana popularnej restauracji przy ul. Królika

W Tarnowskich Górach zawaliła się ściana popularnej restauracji przy ul. Królika. Katastrofa wisiała w powietrzu już od prawie trzech tygodni.

Na początku lipca w pobliżu budynku powstało kilkumetrowe zapadlisko. Miasto zleciło badania georadarowe, a także analizę dokumentów historycznych. - Do tej pory nie potwierdzono, by w tym miejscu była prowadzona eksploatacja górnicza - mówi Piotr Skrabaczewski, zastępca burmistrza Tarnowskich Gór:

Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka jedną z najbardziej popularnych restauracji w Tarnowskich Górach. Lokal był zlokalizowany w zabytkowej chacie gwareckiej przy ul. Królika. Teraz zawaliła się jedna ze ścian lokalu:

Przyczyny katastrofy budowlanej nie są jeszcze ustalone. W sieci trwa zbiórka finansowa na rzecz tarnogórskiej restauracji. Do tej pory udało się zebrać ponad 15 tys. zł.

Tarnowskie Góry. Zawaliła się ściana popularnej restauracji przy ul. Królika   Zawaliła się ściana popularnej restauracji przy ul. Królika w Tarnowskich Górach Agata Nurek / Radio eM
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy