Nowy numer 38/2023 Archiwum

Zmarł ks. Marcin Penkalla

Odszedł do Pana w wieku 63 lat, pochodził z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu-Rokitnicy. Pogrzeb odbędzie się 24 lipca.

Ks. Martin Penkalla święcenia kapłańskie przyjął 16 czerwca 1984 roku w katedrze opolskiej z rąk bp. Alfonsa Nossola. Był wikariuszem w parafiach w Gorzowie Śl. oraz w Ozimku. W 1989 roku wyjechał do Niemiec, gdzie posługiwał w różnych parafiach diecezji Eichstätt. W 2020 roku ze względu na stan zdrowia przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Bytomiu-Stolarzowicach.

13 lipca podczas Wieczoru Fatimskiego w kościele w Stolarzowicach, wspominając swoją pielgrzymkę, powiedział: "Jestem w domu, jestem u Mamy". Zmarł 17 lipca w swoim domu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Program uroczystości pogrzebowych

  • Piątek 23 lipca, kościół Chrystusa Króla w Bytomiu-Stolarzowicach

19.00 – Msza św. (eksporta) i czuwanie do godz. 21.00. Kazanie wygłosi ks. Marian Krojenka, proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej w Zabrzu-Grzybowicach i kolega kursowy Zmarłego z seminarium duchownego. Po Mszy Świętej nastąpi modlitewne czuwanie przy trumnie zakończone Apelem Jasnogórskim o 21.00.

  • Sobota 24 lipca, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu-Rokitnicy

9.00 – czuwanie modlitewne (różaniec)

10.00 – Msza św. pogrzebowa, której będzie przewodniczył bp Jan Kopiec i odprowadzenie na cmentarz parafialny, gdzie ks. Martin spocznie obok swojego ojca Józefa Penkalli.

Zmarł ks. Marcin Penkalla   Nekrolog. Parafia Bytom-Stolarzowice

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast