Nowy numer 39/2023 Archiwum

Śląskie. Burze nad województwem. Utrudnienia na kolei, lotnisku i ewakuacja obozu harcerskiego

Burze przeszły nad województwem śląskim. Najgorzej było w powiatach: częstochowskim, zawierciańskim i myszkowskim. Konieczna była ewakuacja 370 osób z obozu harcerskiego w Kostkowicach.

Sporo pracy tej nocy mieli śląscy strażacy. Jak informuje Aneta Gołębiowska, ich rzeczniczka, zgłoszeń było prawie tysiąc. Silny wiatr zrywał dachy domów i przewracał drzewa:

Towarzyszące burzom opady i silny wiatr spowodowały też utrudnienia w komunikacji, w tym lokalne podtopienia i wiatrołomy na drogach. Do północy obsługujące regionalne kolejowe przewozy pasażerskie w regionie Koleje Śląskie zamieściły w swoim serwisie ok. 25 wiadomości o opóźnieniach.

Na lotnisku Katowice Airport burzowa pogoda poskutkowała jednym wieczornym przekierowaniem połączenia LOT-u z Antalii - do Krakowa.

W Kostkowicach była potrzebna ewakuacja 370 osób z obozu harcerskiego. Teraz harcerze są już w bezpiecznym miejscu, ale wybuchła panika i według rzecznika zawierciańskiej straży pożarnej jedna osoba wymagała pomocy medycznej, miała duszności.

W Zawierciu z powodu zalania budynku uwięzione były osoby przebywające w jednej z hurtowni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast