Łukasz Pach: Rok pandemii był megatrudny dla pogotowia ratunkowego

- Rok pandemii był megatrudny dla pogotowia ratunkowego - tak doświadczenia ostatnich miesięcy określił w Radiu eM Łukasz Pach, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Ocenił, że teraz system ratownictwa jest gotowy do kolejnych podobnych wyzwań, choć wymaga też pewnych korekt.

Łukasz Pach zaznaczył, że m.in. dzięki działaniom władz województwa śląskiego udało się dobrze wyposażyć karetki pogotowia. Dodał, że po tym trudnym roku liczba wyjazdów karetek nie spadła, natomiast zmniejszyła się ich uciążliwość, ponieważ m.in. ekipy nie muszą pracować w specjalnych kombinezonach. Zauważył, że obecnie wiele jest nieuzasadnionych wezwań, np. do osób z chorobami przewlekłymi, a nawet z bólem zęba.

Dyrektor WPR poparł oczekiwania ratowników medycznych, którzy w ubiegłym roku manifestowali domagając się wzrostu wynagrodzeń, a także m.in. unormowania ich statusu zawodowego, ponieważ od niedawna znaleźli się w kategorii "inny zawód", co może zmniejszenie ich wynagrodzenia. Gość Radia eM podkreślił, że ważne jest, by ratownicy nie podejmowali formy protestu takiej, jak strajk, opuszczenie karetek pogotowia itp. Zaznaczył jednak, że jest w stałym kontakcie z pracującymi w WPR ratownikami i są to ludzie odpowiedzialni.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..