Program uroczystości na Górze św. Anny

Podpowiadamy, co będzie się działo w najbliższe niedziele u Babci Anny.

W sanktuarium św. Anny trwa doroczny program pielgrzymkowy. W najbliższym czasie ojcowie franciszkanie szczególnie zapraszają do przyjazdu dzieci z rodzicami i dziadkami, pasjonatów historii kalwarii i czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.

W najbliższą niedzielę, 4 lipca, odbędzie się doroczna Pielgrzymka Dzieci. Msza św. w grocie lurdzkiej rozpocznie się o 10.00. Ze względu na pandemię nie będzie w tym roku jeszcze festynu i nabożeństwa popołudniowego.

Tydzień później, w niedzielę 11 lipca, ojcowie franciszkanie zapraszają wszystkich zainteresowanych na spotkanie z cyklu o kalwarii i jej tajemnicach. Rozpoczęcie spotkania połączonego ze zwiedzaniem zaplanowano o 15.00 przy kościele św. Krzyża. Oprowadzać będzie o. Atanazy Polanko.

3. niedziela lipca (18 lipca) to czas odpustu kalwaryjskiego ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Rozpoczęcie Dróżek Matki Bożej o 9.00 w kościele św. Krzyża. O 11.00 Msza św. w kościele Wniebowzięcia NMP w Porębie. Około 14.00 zakończenie obchodów nabożeństwem w kościele św. Krzyża. Będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.

Tydzień później odbędą się główne uroczystości odpustowe ku czci św. Anny, patronki diecezji opolskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..