Nowy numer 39/2023 Archiwum

Śląskie. Linia Toszek Północ- Rudziec Gliwicki-Stare Koźle przebudowana. Usprawni to ruch towarowych między Śląskiem a Opolszczyzną

Wymiana 55 kilometrów torów i sieci trakcyjnej, a także przebudowa 40 mostów, wiaduktów i przejazdów kolejowych. Spółka PKP PLK zakończyła dużą przebudowę na liniach Toszek Północ- Rudziec Gliwicki-Stare Koźle.

Transport towarów drogą kolejową przez województwo śląskie i opolskie będzie zdecydowanie szybszy. Właśnie zakończyła się gruntowna przebudowa na liniach Toszek Północ-Rudziec Gliwicki-Stare Koźle. - Informuje Arnold Bresch członek zarządu spółki PKP PLK:

Dzięki zakończonej inwestycji towary dotrą szybciej m.in. do portów w Gdyni czy Szczecinie, ale także na południe do granicy z Czechami czy na wschód do granicy z Białorusią.

- Na inwestycji prowadzonej przez spółkę PKP PLK skorzystali też mieszkańcy - przekonuje Piotr Kunce, zastępca burmistrza Toszka:

Inwestycja na trasie Toszek Północ-Rudziec Gliwicki-Stare Koźle trwała 3 lata i pochłonęła ponad 265 milionów złotych.

Śląskie. Linia Toszek Północ- Rudziec Gliwicki-Stare Koźle przebudowana. Usprawni to ruch towarowych między Śląskiem a Opolszczyzną   Towary szybciej i sprawniej jadą po torach przez województwa śląskie i opolskie foto/PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast