Nowy numer 21/2023 Archiwum

Zespół "Śląsk" zaprasza w weekend do Koszęcina na dni otwarte

Na zainteresowanych czeka bogaty program kulturalny, w tym występ samego "Śląska" oraz narodowego zespołu LADO z Chorwacji.

Co roku o tej porze Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" zapraszał publiczność do swojej siedziby na wielki piknik artystyczny "Święto Śląska", będący uroczystym zakończeniem sezonu i kolejną rocznicą urodzin Zespołu. Od tej reguły zdarzył się wyjątek w ubiegłym roku - po raz pierwszy w historii impreza się nie odbyła ze względu na ograniczenia związane z pandemią.

W 2021 roku zespół powraca z organizacją imprez i wydarzeń. Wprawdzie "Święto Śląska" nie odbędzie się w formie, do jakiej przez lata przyzwyczaiła się publiczność, to jednak w ostatni weekend czerwca w koszęcińskim zespole pałacowo-parkowym odbędą się dni otwarte zespołu.

W trakcie trzydniowej imprezy - od 25 do 27 czerwca - organizatorzy przygotowali wiele propozycji dla młodszych i starszych. Większość z nich dostępna będzie w otwartej przestrzeni pałacowo-parkowej. Będzie można wziąć udział między innymi w koncertach, wydarzeniach edukacyjnych, wystawach oraz pokazach multimedialnych.

Na plenerowej scenie dwukrotnie - w piątek i w niedzielę - zaprezentuje się także sam gospodarz. W niedzielny wieczór wystąpi też Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Chorwacji LADO. Po ostatnim koncercie odbędzie się projekcja filmu "Prymas - Trzy lata z tysiąca".

Pełny program wydarzenia dostępny jest TUTAJ. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia epidemiologiczne, impreza będzie przygotowana w sposób odpowiedni do aktualnych wymogów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast